Advert
Advert
Advert

BAŞKAN GÜRÜN BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI…

BAŞKAN GÜRÜN BASIN BAYRAMI’NI KUTLADI…
Bu içerik 1033 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, 24 Temmuz basında sansürün kaldırılışının 108. Yılı ve Basın Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı…

Türkiye’de son günlerde yaşanan gelişmelerde, milletin demokrasiye sahip çıkmasında basının ne kadar etkili olduğunun bir kez daha anlaşıldığını, gazeteciliğin diğer mesleklere göre daha büyük sorumluluklar taşıdığını söyleyen Başkan Gürün, özgür ve tarafsız bir basının milletin doğru bilgiye ulaşmasında büyük kuvvet olduğunu söyleyerek, “Demokratik ve çağdaş toplumlarda basın 4. kuvvettir. Yaptıkları tarafsız, güvenilir, objektif haberlerle toplumu bilgilendirme, aydınlatma görevi basının ve gazetecilerindir. Basın mensupları habercilik kurallarına uymalı, araştırmalı, yaptıkları haberlerde her iki tarafı da dinleyerek gerçekleri olduğu gibi yansıtmalıdır. Mesleki olarak birçok zorlukla karşılaşan gazetecilerin siyasi baskılardan uzak, tarafsız bir şekilde görevlerini yerine getirebilmesi toplumun menfaatleri ve geleceği için de önemlidir” dedi.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Atatürk’ün “Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdırlar. Basın, milletin umumî sesidir. Bir milleti aydınlatma ve uyarmada bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, özet olarak bir milletin mutluluk hedefi olan müşterek istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir” sözlerinin gazeteciliğin ne kadar önemli bir meslek olduğunu anlattığını söyleyerek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kamuoyunun gerçekleri öğrenmesi için tüm zorluklara göğüs geren, çoğu zaman canlarını bu yolda feda eden halkın gözü, kulağı olan, basın dünyasının bütün değerli, fedakar, emekçi gazetecilerin 24 Temmuz Gazeteciler Günü ve Basın Bayramı’nı kutluyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500