Advert
Advert
Advert

MİLAS’TA DA ÖĞRETMENLER AÇIĞA ALINIYOR…

MİLAS’TA DA ÖĞRETMENLER AÇIĞA ALINIYOR…
Bu içerik 11728 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Darbe girişiminin ardından kamuda paralel yapıya yönelik operasyonlar devam ediyor… Milli Eğitim Bakanlığı’nda (MEB) 21 bin 738 personel açığa alındı, 21 bin öğretmenin lisansı iptal edildi… İlçemizde açığa alınan öğretmen sayısı şimdilik 20’ye yakın… Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı kapatılan okullarla ilgili açıklamalarda bulundu… Müsteşar, kapatılan okullarda okuyan öğrencilerin devlet okullarına yerleştirileceğini açıkladı…

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) bağlantısı bulunan askerlerce yapılmaya çalışılan darbe girişiminin ardından TSK başta olmak üzere birçok kamu kurumunda başlatılan paralel yapıya yönelik operasyonlar kapsamında açığa, gözaltına alma çalışmaları yurt genelinde devam ediyor.

626 kurum kapatılıyor…

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Milli Eğitim Bakanlığı’nca, bakanlığa bağlı faaliyet gösteren ve “anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar”dan haklarında işlem başlatılan 523 özel okul ve 102 diğer eğitim kurumu olmak üzere toplam 626 kurum hakkında kapatma işlemi başlatılmıştı. 21 bin 738 personel açığa alındı; 21 bin öğretmenin lisansı iptal edildi.

15 bin 200 personel açığa alındı, 21 bin öğretmenin lisansı iptal edildi…

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, CNN Türk'te yaptığı açıklamada, “Açığa alınan öğretmenler aramızdan ayıklanacak. Açığa alınan öğretmenlerle ilgili geriye dönüşle ilgili bir sürecin olacağına inanmıyorum" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturmada kapatılan okullardaki 138 bin öğrencinin devlet okullarına nakledileceğini açıkladı.

Milas’ta 20’ye yakın öğretmen…

Devam eden soruşturmalar kapsamında ilçemizde bulunan bir özel okul, bir kız öğrenci yurdu mühürlenirken, daha önce kapatılma kararı verilen bir dershanenin tabelaları indirildi. 20’ye yakın öğretmenin de açığa alındığı öğrenildi. Öğretmenlerin arasında okul yöneticilerinin ve Eğitim Bir-Sen Milas İlçe Temsilcisi’nin de bulunduğu iddia ediliyor. Açığa alınma sayısının değişebileceği öğrenildi.

21 bin özel okul öğretmeninin lisansı iptal…

Özel kurumlarda görevli 21 bin öğretmenin de çalışma ruhsatının iptal edildiği açıklanmıştı. Bu süreç de tamamlandı. Aktif Eğitim Sendikası'nın genel merkez ve taşra teşkilatındaki binin üzerindeki yöneticisi de bakanlık veya valilikler tarafından açığa alındı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500