Advert
Advert
Advert

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANACAK MI?...

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI UYGULANACAK MI?...
Bu içerik 1997 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, OHAL ilanının ardından sokağa çıkma yasağı ile ilgili net mesaj verdi… Sokağa çıkma yasağı öngörülmediğini belirten Kurtulmuş, OHAL'i 40-45 gün içinde kaldırmayı planladıklarını söyledi…

Yayın kuruluşlarının Ankara temsilcilerine açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, ilan edilen OHAL’e ilişkin açıklamalarda bulundu. Sokağa çıkma yasağı öngörmediklerini kaydeden Kurtulmuş, 3 aydan daha kısa sürede normale dönülebileceği mesajını verdi.

Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Genelkurmay Başkanlığı’nın korunmasında yeni bir sisteme geçileceğini dile getiren Kurtulmuş, karadan ve havadan koruma sağlamak için özel bir düzen kurulacağını belirtti.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, gazete ve televizyonların Ankara temsilcilerine olağanüstü hal uygulaması konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Kurtulmuş, soru üzerine Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı’nın lağvedilebileceğini söyledi. Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve Genelkurmay Başkanlığı’nın korunmasında yeni bir sisteme geçileceğini dile getiren Kurtulmuş, karadan ve havadan koruma sağlamak için özel bir düzen kurulacağını belirtti. Kurtulmuş, 15 Temmuz darbesinin başladığı akşam saatlerindeki istihbarat zaafiyeti konusunda ise “Çok ciddi bir boşluk olduğu anlaşılıyor. Bunun üzerinde çalışma yapılıyor” dedi.

Kurtulmuş, Gülen’in iade talebine ilişkin ABD’ye kısa süre içinde beşinci dosyanın gönderileceğini söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500