Advert
Advert
Advert

MARMARİS SALDIRISINA KATILAN 1 ASKER YAKALANDI…

MARMARİS SALDIRISINA KATILAN 1 ASKER YAKALANDI…
Bu içerik 4075 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a saldırı düzenlemek amacıyla Marmaris’e gelen ve çatışmada 2 polisi şehit ederek kaçan darbeci askerlerden sualtı taarruz (SAT) komandosu Deniz Üsteğmen Ali Sarıbey karayolunda otostop yaparken yakalandı…

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a saldırı düzenlemek için Marmaris'te bulunduğu otele gelen, ancak ayrılması üzerine amaçlarına ulaşamayan; buna rağmen çatışmaya girdikleri polislerden 2’sini şehit eden darbeci askerlerin yakalanması için ilçede başlatılan arama çalışmaları sürüyor. Saldırı sonrası ormanlık ve dağlık alana kaçan bordo bereli, SAT komandosu ve muharebe arama kurtarma (MAK) ekiplerinden oluştuğu belirtilen karma timin yakalanması amacıyla ilçe ve çevresinde aramalar yapılıyor.

OTOSTOP YAPARKEN YAKALANDI…

Marmaris karayolu üzerinde otostop yapan SAT komandosu Deniz Üsteğmen Ali Sarıbey, ihbar üzerine bölgeye hareket eden güvenlik güçlerince bugün saat 01.30 da yakalandı. Üzerinde şort ve gömlek bulunan bu kişinin, arananlardan biri olduğu belirlenip, emniyete götürüldü.

Darbeci Sarıbey’in olaydan sonra dün akşama kadar dağlık bölgede kaldığı, bir köyden sivil kıyafet çalarak üzerine değiştirdiği anlaşıldı. Kıyafetlerini değiştirdikten sonra güvende olduğunu düşünüp otostop yapmak üzere Marmaris’te karayoluna indiği belirlendi. Bu sırada devriye gezen polis ekiplerinin durdurduğu üsteğmen Sarıbey’in çatışmaya girmeden, elini kaldırıp teslim olduğu öğrenildi.

SALDIRIYA KATILDIĞINI KABUL ETTİ…

Üzerinden beylik tabancası çıkan denizci üsteğmenin SAT komandosu olduğunu söylediği, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı oteldeki saldırıya katıldığını kabul ettiği belirtildi. Ancak operasyonu Cumhurbaşkanı’na yaptıklarından haberdar olmadıklarını, bunu sonradan öğrendiğini öne sürdüğü ifade edildi. Emniyet yetkilileri ise yakalanan üsteğmenin ifadesinin doğru olmadığını belirterek, çünkü helikoptere bindikleri ilk anda, operasyonun ne amaçla ve kime yönelik yapıldığının görevli tüm askerlere açıklandığının, diğer askerlerin ifadelerden öğrenildiğini ifade etti.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500