Advert
Advert
Advert

BOZBURUN’DA YOĞUN ARAMA YAPILDI…

BOZBURUN’DA YOĞUN ARAMA YAPILDI…
Bu içerik 2340 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a saldırı düzenlemek amacıyla Marmaris'e gelen ve çatışmada 2 polisi şehit ederek kaçan darbeci askerlerin yakalanması için ormanlık ve dağlık arazide başlatılan arama çalışmaları sürüyor…

Bozburun'dan Yunanistan'ın Sömbeki Adası'na (Symi) geçişlerin 20 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşmesi nedeniyle, darbeci askerlerin aranmasına bu bölgede de ağırlık verildi.

Saldırı sonrası ormanlık ve dağlık alana kaçan bordo bereli, SAT komandosu ve hava indirme gücü ekiplerinden oluştuğu belirtilen karma timin yakalanması amacıyla aramalar Marmaris genelinde sürdürülüyor. Şu ana kadar saldırıya karışan 10 darbeci asker yakalanıp tutuklanırken; aramaları jandarma komando, özel hareket polisi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler birlikte yürütüyor.

Marmaris'in Armutalan mahallesinden başlayıp Yeşilbelde mahallesine kadar olan ormanlık alan, Mezargediği, Beldibi mahallesi Belbaşı mevkii, Hisarönü mahallesinin Değirmenyanı bölgesi, Hisarönü ile İçmeler mahalleleri arasında kalan Asparan mevkileri darbeci askerlerin yakalanması için karış karış arandı.

Stratejik alanlara kobralar yerleştirilerek, 24 saat boyunca gözlem yapıldı. Yine başka kobralarla kırsal alanlardaki orman yollarında devriye gezildi.

Ayrıca dün, Bozburun'dan Yunanistan'ın Sömbeki Adası'na geçişlerin 20 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşmesi nedeniyle darbeci askerlerin aranmasına bu bölgede ağırlık verildi.

Yeşilbelde…

Öte yandan yetkililerce, Armutalan Yeşilbelde Mahallesi'nin de stratejik açıdan önem taşıdığı belirtildi. Yeşilbelde'nin ormanlık alanı geçilerek kuzeye doğru hareket edilmesi halinde Gökova Körfezine ulaşılmasının mümkün olduğu kaydedildi. Buradan da deniz yoluyla istenilen ülkeye kaçışın yapılabileceği ifade edildi. Ya da Gökova'nın karşı sahili olan Ören veya Akyaka bölgelerinden karayoluyla Muğla merkezine hareket etmenin de mümkün olduğuna dikkat çekildi.

Aranan kesimlerin çok sık orman ve geçiş vermeyen çalılar topluluğu olması ve gündüz de gölgede 35- 40 derece arasındaki sıcaklık arama çalışmasına katılan güvenlik güçlerine zorluk yaşatıyor. Her ne kadar arama çalışmalarına bölge yaşayanları karışmasa da en ufak bir hareketlilik karşısında hemen jandarma ile 155 polis imdat hattı aranarak ihbar yapılıyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500