Advert
Advert
Advert

AKIN; İLK DARBE 2009’DA YAPILDI!..

AKIN; İLK DARBE 2009’DA YAPILDI!..
Bu içerik 1257 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Büyük Birlik Partisi Muğla İl Başkanı Harun Akın, yaptığı yazılı açıklama ile Türkiye’ye ilk darbenin 25 Mart 2009’da Muhsin Yazıcıoğlu suikastı ile yapıldığını söyledi.

Akın, açıklamasında; 15 Temmuz’da çok ciddi bir darbe, kalkışma hareketiyle karşı karşıya kalındığını ve bu hain girişimi nefretle kınadığını belirterek, “Bu hain girişimde hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum, Ruhları şad, mekanları cennet olsun. Yaralılarımıza rabbimden acil şifalar diliyorum” dedi ve açıklamasında daha sonra şu görüşlerini dile getirdi:

“Unutulmamalı ve hatırlamalıyız ki bu ülkeye bu millete ilk darbe 25 Mart 2009 tarihinde Muhsin Yazıcıoğlu suikastiyle yapılmıştır. Bu suikast Türk milletine karşı yapılmış aleni bir darbedir ve yapanlar da vatan hainidir. Çünkü Muhsin Yazıcıoğlu sadece BBP’nin genel başkanı değil, bu ülkenin ve milletin sigortasıydı. Şer odaklarının bu ülkedeki emellerini işleme koymanın önündeki en büyük tehlike, engel Muhsin Yazıcıoğlu’ydu. Bu bir gerçektir ve vatanını seven hiç kimse bunun aksini iddia edemez. Ben inanıyorum ki yönetenlerimiz, hükümet edenlerimiz, iktidarı ve muhalefeti basiretli bir duruş sergilemek suretiyle bu hain suikasti, darbeyi aydınlatmış, arkasındaki hainleri bulup adalete teslim edip gereken cezayı vermiş olsalardı bugün 15 Temmuz’da yaşanan hain girişimi yapmaya cesaret edemeyeceklerdi. İşte bu nedenle Muhsin Yazıcıoğlu suikastının aydınlatılması sadece BBP’liler için değil bu aziz milletin bekası ve geleceği için de büyük önem arz etmektedir. Bunun idrak edilmesi bilmece, bulmaca değil ayan beyan ortadadır. Bu söylediklerimin aksini iddia eden varsa da her yerde her oturumda tartışmaya açık olduğumu ifade etmek istiyorum.”

Akın açıklamasının sonunda şunları söyledi:

“Buradan, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere iktidara ve muhalefete sesleniyorum, Muhsin Yazıcıoğlu suikasti ile ilgili olarak ucu her nereye varırsa varsın, kime, kimlere dokunursa dokunsun, hainleri bulun ve adalete teslim edin. İşte o zaman bu asil millet daha da kenetlenmiş, birlik ve beraberliğini güçlendirmiş olarak bir araya gelecektir. Yine aynı tavır ve davranışlara devam ederseniz, unutmayın ki geçmişte olduğu gibi sizler de siyasetin kirli, tozlu raflarında hiç hayırla yad edilmeden yerinizi alırsınız.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500