Advert
Advert
Advert

ÇOK TEHLİKELİ HAREKETLER BUNLAR…

ÇOK TEHLİKELİ HAREKETLER BUNLAR…
Bu içerik 2982 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yaz aylarına girilmesiyle birlikte zaten sıcak olan ilçemizin hava sıcaklıkları da giderek arttı… Sıcaklardan bunalanlar ve imkanı olanlar klimalı ortamları, havuzları veya denizleri tercih ederken, imkanı olmayanlar kendi çözümlerini üretmeye çalışıyor… Sıcaktan bunalan çocukların bazıları ise çözümü Atapark’taki süs havuzlarında buldular…

İlçemiz Milas yaz aylarında özellikle sıcak havasıyla hep gündeme geliyor.

Bu yıl ülkemiz genelinde yaz ayı sıcaklıkları mevsim normalleri üzerinde hep seyretti.

Normal üzeri sıcaklık değerleri her zamanki gibi Milas’ı daha da çok etkiledi.

Milas’ta yaşayan ve aşırı sıcak havalardan bunalan bazı kişiler çözümü ya klimalı ortamlarda, ya havuzlarda ya da denizde buldular.

Sokaklardaki çocuklar ise kendilerini serinletmek için farklı yollara başvuruyor. Bu yollardan biri süs havuzları.

Çocukların süs havuzlarındaki hallerini gören bazı vatandaşlar bu görüntü karşısında mutlu olup, gülüp geçse de, durumun tehlike arz ettiğini fark edenler çocuklara uyarılarda bulunuyor.

DİKKAT… ELEKTRİK VAR…

Süs havuzlarının en tehlikeli yönü içerisindeki elektrik hatları. Havuzların iç bölümlerinde yer alan ışıkların çalışması ve havuz içerisindeki suyun dönüşümü elektrik enerjisiyle sağlanıyor. Bu hatlardaki kaçak akımın büyük acılara neden olabileceği unutulmamalı.

NE YAZIK Kİ…

Benzer durum ne yazık ki ülkemizin değişik yerleşim yerlerinde meydana gelmişti. Süs havuzlarına serinlemek için giren çocuklar, elektrik akımına kapılarak can vermişlerdi. Benzer acıların ilçemizde de yaşanmaması için yetkililerin de önlem alması gerekiyor.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500