Advert
Advert
Advert

3 HAKİM TUTUKLANDI… 34 KAMU GÖREVLİSİ AÇIĞA ALINDI…

3 HAKİM TUTUKLANDI… 34 KAMU GÖREVLİSİ AÇIĞA ALINDI…
Bu içerik 3965 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Muğla genelinde de yürütülen darbe soruşturması ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın kaldığı otele yönelik yapılan saldırının ardından başlatılan operasyonlar hakkında Muğla Valiliği tarafından kamuoyunu bilgilendirildi…

Muğla Valiliği’nden darbe soruşturmasıyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “İlimiz genelinde yürütülen FETÖ/PDY operasyonları kapsamında bugün (18.07.2016) itibarı ile 1 Kaymakam, 29 çeşitli rütbelerdeki emniyet personeli, İl Jandarma Komutanlığında görevli 2 subay, 1 astsubay ile 1 uzman çavuş açığa alınarak kimlik ve silahlarına el konulmuştur. Ayrıca 3 hakim çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmış olup gözaltına alınan 3 hakimin işlemleri devam etmektedir” denildi.

Muğla Valiliği’nden ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklama yaptıktan sonra ayrıldığı otele yönelik saldırıyla ilgili bilgilerin de paylaşıldığı açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Marmaris ilçemizde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele yapılan saldırı ile alakalı olarak Hava Yarbay Yücel Ekizoğlu Dalaman’da; Deniz Tuğamiral Namık Alper, Astsubay Üstçavuş Yakup Özcan ve Ekrem Benli Marmaris’te; Pilot Kıdemli Albay Cenk Bahadır Avcı ve Pilot Üstteğmen Haydar Murat Özden Bodrum’da; Kurmay Albay Murat Dağlı, Kara Havacı Yarbay Davut Uçum, Hava Kurmay Albay Ali Aktürk; Ege Ordu Kurmay Albay Zeki Göçmen, Kara Yüzbaşı Mehmet Cantaz, Kara Astsubay Üstçavuş Aydın Özsıcak ve Ahmet Koçan İzmir’de yakalandı.

Dağlık bölgeye kaçan asker görünümündeki cuntacı hainlerin yakalanmasına yönelik Marmaris ilçemiz dağlık arazisinde Bingöl, İzmir ve Muğla Polis Özel Harekat kuvvetleri ile Bornova 2. Jandarma Komando Tugayından 3 bölük asker ve Muğla Asayiş Komando Bölüğü komandolarından oluşan geniş bir arama tarama ekibi ile bir operasyon başlatılmıştır. Operasyonda otel saldırısına katıldığı değerlendirilen 2 hain ele geçirilmiş, diğerlerinin yakalanmasına yönelik çalışmalar titizlikle devam etmektedir.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500