Advert
Advert
Advert

BU TEMPOYLA 3 AYDA DEĞİL, 13 AYDA BİLE BİTMEZ!..

BU TEMPOYLA 3 AYDA DEĞİL, 13 AYDA BİLE BİTMEZ!..
Bu içerik 7710 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi yetki ve sorumluluk alanında yer alan Atatürk Bulvarı’nda başlatılan yenileme ve düzenleme çalışmaları belirlenen süre içerisinde tamamlanamadı… Hatta işin yarısına bile gelinemedi… Milas’ın araç ve yaya trafiği açısından en işlek yeri olan Atatürk Bulvarı’ndaki yavaş ilerleyen çalışmalar vatandaşları da isyan ettirmeye başladı…

İlçemizde Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda olan 1200 metre uzunluğundaki Atatürk Bulvarı’nda, Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nca bisiklet yolu, aydınlatma, yerel malzemeler ile dekoratif döşeme, oturma bankları, çöp kovaları, yenilenen dural yerleri ve peyzaj düzenlemesi için ihale süreci tamamlanarak, Nisan ayı içerisinde çalışmalara başlanılmıştı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ve Fen İşleri Dairesi Başkanlığı yetkilileri yaptıkları açıklamalarda 1200 metrelik bulvardaki çalışmaların 3 ay içerisinde tamamlanacağını ifade etmişlerdi.

Fakat ne yazık ki çalışmalar belirlenen sürede tamamlanamadı. Hatta görüldüğü kadarıyla çalışmaların ne yazık ki yarısına bile gelinemedi. Yavaş ilerleyen çalışmalar sık sık vatandaşların tepkisine de neden olmuştu.

Milas’ın can damarı…

Milaslıların hemen hemen vakit geçirebildikleri tek nokta olan ve daha önce yapılan alt yapı çalışmaları nedeniyle kullanılamayan Atapark bu yıl da çalışmalardan nasibini aldı. Milas’ın can damarı sayılan Atatürk Bulvarı’ndaki birçok işletme bitmeyen çalışmalar nedeniyle mağdur oldu.

Çalışma memur zihniyetiyle sürdürülmekte…

Milas’ın en işlek caddesi olan Atatürk Bulvarı’nda yapılan çalışmalarının memur zihniyetiyle sürdürülmekte olduğunu ifade eden vatandaşlar, bulvarın önemi açısından çalışmaların hızlandırılmasını ve iki vardiya çalışılması gerektiğini söylediler.

Bu tempoyla 3 ayda değil, 13 ayda bile bitmez…

Her güzelleştirme çalışmasının bir bedeli olduğunu ve sabırlı olmak gerektiğini ama karınca adımlarıyla ilerleyen iş karşısında insanın sabrı kalmadığını belirten vatandaşlar “Artık bu çalışmaların hızlı gitmesi gerektiğini düşünülüyor. Yapılan güzelleştirme ve bayındırlık çalışmaları, hiçbir zaman, vatandaş açısından bir eziyet haline dönüşmemeli. Bu tempoyla bu çalışmaya 3 ayda değil 13 ayda bile bitmez” dediler.

Vatandaşlar kadar çevredeki esnafları da zor durumda bırakan yol çalışmasının bir an önce tamamlanması gerektiğini söyleyen vatandaşlar; “Bu bulvar Milas'ın aynası ve en işlek caddesi. Bizler biran önce çalışmaların tamamlanmasını istiyoruz” dediler.

Daha yapılacaklar var…

Muğla Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Atatürk Bulvarı’ndaki çalışmalar henüz belirlenen tarihte tamamlanmasa da daha Sanayi, Nazmi Akdeniz, Erdal Çerçi, İnönü ve Ören İskele Caddelerinde sıcak kaplama çalışmaları yapılması gündemde.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
can     0000-00-00 Niye baskaniniz baska bir partiden mi? Bu zihniyet ile ilgili arkadasim.chpnin calisma sekli yani.tokat da yaramaz emin ol.
AYDIN     0000-00-00 baskanimiz muhammet tokat yapsaydi simdiye coktan biterdi neymis buyuk sehirmis al size buyuksehir