Advert
Advert
Advert

MARMARİS’TE İKİ HELİKOPTERE EL KONULDU…

MARMARİS’TE İKİ HELİKOPTERE EL KONULDU…
Bu içerik 4568 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Marmaris’te yaşanan olaylarla ilgili Muğla Valiliği Makamınca yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi…

“15 Temmuz 2016 Cuma gecesi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimiz Marmaris ilçesinde kalmış olduğu otelden ayrılmasından bir süre sonra darbe teşebbüsünde bulunan kişiler 3 askeri helikopter ile otele saldırmaları üzerine çıkan çatışmada Cumhurbaşkanlığı koruması Mehmet Çetin ile Marmaris İlçe Emniyet Müdürlüğü personeli olan Polis Memuru Nedip Cengiz Eker şehit olmuş, üç hafif yaralanma meydana gelmiştir.

Güvenlik güçleri tarafından olayda kullanılan iki helikoptere Marmaris’te el konulmuştur. Bir helikopter ise yapılan takip sonucu İzmir ilimizde yakalanmıştır.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığınca 1 Tuğamiral, 1 Albay, 1 Yarbay ve 1 Üsteğmen hakkında gözaltı kararı verildi. Olaya karışan 23 (Yirmi üç) kişi ise güvenlik güçlerince aranmaktadır.”

Yaralı polislere ziyaret…

Muğla Valisi Amir Çiçek Marmaris Devlet Hastanesinde hafif yaralı olarak tedavi gören Polis Memurlarını ziyaret etti.

Devletin üst düzey yöneticilerinin hakkıyla korunduğunu ve devlet büyüklerinin sağ salim uğurlandığını belirten Vali Çiçek; “Aziz vatanımız sizlere minnettardır. Vatanımızın Milletimizin birliğine ve dirliğine kast edenlere emir verenleri gözaltına aldık. Hiç merak etmeyin. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları, birlik ve beraberliğimizle defedeceğiz. Bundan sonra daha çok çalışacağız daha çok üreteceğiz her zamankinden daha fazla bir ve beraber olacağız” dedi.

Vali Çiçek ile konuşan yaralı polisler de “Ülke bu haldeyken rapor alalım eve gidelim dinlenelim diyemeyiz. Bir an önce tedavilerimizi yaptırıp görevlerinin başına dönmek istiyoruz. Bu hainler bitene kadar tükenene kadar görevimizin başındayız” diye konuştular.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Zeynep şahin     0000-00-00 geçmiş olsun