Advert
Advert
Advert

AKUT MİLAS EKİBİNDEN DOKUR’A ZİYARET…

AKUT MİLAS EKİBİNDEN DOKUR’A ZİYARET…
Bu içerik 1629 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Orman İşletme Müdürlüğüne İşletme Müdürü olarak atanan İsmet Dokur’a ziyaretler devam ediyor… Orman yangınlarında orman işçilerinin en büyük yardımcıların olan Akut Ekibi de Dokur’u ziyaret etti…

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nde Milas Orman İşletme Müdürü olarak atanan İsmet Dokur’a nezaket ziyaretleri devam ediyor.

Muğla genelinde katıldıkları birçok kurtarma operasyonlarıyla dikkat çeken Akut Ekipleri de geçtiğimiz günlerde Dokur’u makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarılar dilediler.

Ziyaret sırasında Dokur’a AKUT’un yapısı ve işleyişi hakkında bilgi aktaran Akut Milas Birimi Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu Mehmet Nergiz, “1994 yılında Bolkar Dağları’nda kaybolan 2 üniversite öğrencisinin 14 gün arandığı ve sonuçsuz kalan arama çalışmalarının akabinde, dağları iyi bilen fakat arama kurtarma konusunda bilgileri sınırlı olan bir grup dağcı bir araya gelerek 1995 yılında AKUT’u kurdu. Bu grup, aynı yıl AKUT ismi altında,  Uludağ’da ilk kurtarma faaliyetini gerçekleştirdi. Dernek 14 Mart 1996 yılında ‘AKUT Arama Kurtarma Derneği’ adı altında resmî kuruluşunu tamamladı. Kuruluşunun başında hedefi, dağlarda ve diğer zorlu doğa koşullarında doğru ve etkin arama kurtarma faaliyetleri düzenlemek olan AKUT 1997 yılının Ocak ayında deprem eğitimini, Haziran ayında ise ilk sel eğitimini alarak, talep edildiği takdirde doğal afetlerde de ilgili resmî kurumlara yardımcı olabilir hale geldi. 1998 yılında, Adana - Ceyhan depreminde gösterdiği yararlılıklar nedeniyle, Bakanlar Kurulu kararıyla 19 Ocak 1999’da ‘Kamu Yararına Dernek’ statüsü aldı. Dağ ve doğa koşullarında meydana gelen kaybolma ve kaza olaylarında, deprem, sel gibi doğal afetlerde ve büyük kazalarda, tamamen gönüllü olarak, amatör bir çalışma ve profesyonel bir yaklaşım ile başı dertte olan kişilere en kısa sürede ulaşmak, yardım için gereken uygun koşulları yaratmak, doğru arama ve kurtarma çalışması yaparak, kazazedelere temel ilkyardım desteğini sağladıktan sonra emniyetli ortam koşullarına nakillerini sağlamak, bu tür olaylarda can kaybını en aza indirmek ve arama kurtarma konularında toplumu bilgilendirmek derneğimizin temel amacıdır” dedi.

AKUT’un gönüllülük, karşılıksız yardımseverlik, insan hayatına değer vermek, dürüstlük, güvenilirlik esaslarına göre çalıştığını belirten Nergiz, AKUT Arama Kurtarma Derneği ile Orman Bakanlığı arasında yapılan protokol kapsamında özellikle yaz aylarında çıkan orman yangınlarına orman işçileriyle birlikte müdahalede bulunduklarını söyledi.

AKUT Milas Birimi’nde görev alanlara ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Milas Orman İşletme Müdürü Dokur, Muğla bölgesine yabancı olmadığını, kendisinin de aslen Ulalı olduğunu belirterek, “İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Mühendisliği bölümünden 1998 yılında mezun olduktan sonra Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde 2003 yılında Beytüşşebap Orman İşletme Şefi olarak göreve başladım. Daha sonra Siirt Baykan’da görev yaptıktan sonra 2006 yılında Muğla Orman İşletme Müdürlüğüne tayin oldum. 2006 - 2009 yılları arasında Yerkesik ve 2009 - 2014 yıları arasında Yeşilyurt Orman İşletme Şefliği görevlerinde bulundum. 2014 - 2016 yılları arasında Isparta Orman Bölge Müdürlüğü Eğridir Orman İşletme Müdür Yardımcısı olarak görev yaptım ve son olarak Eğridir Orman Fidanlık Müdürlüğü görevinde bulundum. Artık Milas’ta hizmet edeceğiz. İnşallah benim için de Milas için de hayırlı bir süreç olur” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500