Advert
Advert
Advert

AKIN; DUYUMLARIMIZ DOĞRU MUDUR?...

AKIN; DUYUMLARIMIZ DOĞRU MUDUR?...
Bu içerik 1387 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Muğla İl Başkanı Harun Akın, Muğla’da “Paralel Yapı”ya yönelik operasyonel çalışmalara ilişkin bir açıklama yaptı.

Açıklamasına, “Bilindiği üzere ilimizde paralel yapı operasyonu adı altında birtakım insanlar gözaltına alındı ve akabinde serbest bırakıldı. Gün geçmiyor ki ilimiz skandal haberlerle çalkalanmasın. Geçtiğimiz günlerde ilimiz bürokratları ve milletvekillerimizin bu arkadaşlarımızla bir araya gelerek sahur yaptıkları haberlerini internet gazeteleri aracılığı ile okuduk. İlimizde yapılan bu operasyonda gözaltına alınan arkadaşlarımızın suçlu olup olmadığına elbette yargı karar verecektir. Ancak bizlerin de samimiyetine inandığımız birçok arkadaşımızın bu kapsamda asılsız ihbarlar sonucu gözaltına alındıkları haberleri duymaktayız. Duyumlarımız doğru mudur? Bu operasyondan sonra zaman zaman bu kişilerle milletvekillerimizin ve bürokratlarımızın bir araya gelme sebepleri nedir? Yapılan organizasyonların ve yemek davetlerinin sponsorluğunu yaptıkları doğru mudur? Eğer bu arkadaşlarımız suçlu ise neden milletvekillerimiz ve bürokratlarımız halen aynı ortamlarda ve masalarda bir araya gelebiliyorlar aklımız almıyor. Eğer yukarıda da bahsettiğimiz gibi asılsız ihbarlar sonucu gözaltına alınan arkadaşlar varsa bunlarla ilgili neden bir açıklama yapılmıyor” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu arkadaşlarımız uğradıkları bu husustan ötürü gerek ticari, gerekse beşeri ilişkilerinde toplumda dışlanmakla karşı karşıya kalıyorlar. Bunun ne demek olduğunu en iyi şekilde idrak eden biri olarak milletvekillerimizden ve yöneticilerimizden, ilimizde yapılan bu operasyonla ilgili mağduriyete uğrayan varsa ve daha fazla mağduriyetlere yol açmadan Muğla halkını aydınlatmalarını önemle rica ediyoruz. Yani elmayla armudun karıştırılmadan ayrıştırılmasını istiyoruz. Çünkü aynı ve benzeri durumlara yarın kimin uğrayacağı belli değil, adalet herkese lazım ve tez elden verilmelidir.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500