Advert
Advert
Advert

EMEKLİ MAAŞLARINA BLOKE KONULAMAYACAK…

EMEKLİ MAAŞLARINA BLOKE KONULAMAYACAK…
Bu içerik 2239 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Yasalara göre; emekli maaşlarına kredi ve kredi kartı borcu nedeniyle haciz konulamıyor. Fakat kamu ve özel bankaların borç nedeniyle emekli maaşlarını bloke ettiği hatta haciz işlemi başlattığı belirtiliyor. Bu durumdaki emeklilerin itiraz hakkı var!

Açlık sınırının altındaki maaşlara mahkum edilen milyonlarca emekli, iyice borca battı. ‘ Promosyon verilecek’, ‘ İntibak düzenlemesi yapılacak’, ‘ Maaş farkı giderilecek’ denilmesine rağmen emekliyi sevindirecek bir gelişme yok. Maaş yetmediği, alım gücü her geçen gün düştüğü için bankalara koşan emekliler, kredi ve kredi kartlarına sarıldı. Banka kartlarıyla yarı aç yarı tok yaşamak zorunda kalan emekliler, kalan hayatlarını huzurlu ve muhtaç olmadan yaşamayı umut ederken, borca battı.

Emeklilerin SGK’dan aldıkları emekli (yaşlılık) aylığının haczedilmesi emeklileri sıkıntıya sokuyor. İşçi, Bağ-Kur ve Memur Emeklileri Derneği Başkanı Hamdi Öz, rızası olmadan maaşı haczedilen emeklilerin hemen icra hakimine itiraz etmesini tavsiye etti. Öz, “Bankaların talebi olsa dahi icra memuru haciz işlemi başlatamaz” dedi.

Emekli maaşına bloke konulan tüm emekliler blokenin kaldırılması için dava açabilir.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500