Advert
Advert
Advert

ESKİ BAKAN’DAN İNCİRLİİN ZİYARETİ…

ESKİ BAKAN’DAN İNCİRLİİN ZİYARETİ…
Bu içerik 1999 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Eski Kalkınma Bakanı - AKP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Milas Kaymakamlığınca hazırlanan ve GEKA tarafından desteklenen “Alternatif Turizm Değerimiz Gökçeler Mağarası’nın Turizm Altyapısını İyileştirerek Bölge Turizmine Kazandırma Projesi” sonunda tamamlanan ve hizmete sunulan Gökçeler Mağarası’nı ziyaret etti…

Yeniden düzenlenerek Milas’ın turizmine kazandırılan İncirliin’in ziyaretçi sayısı her geçen gün artıyor.

Eski Kalkınma Bakanı - AKP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Kalkınma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun ve beraberinde bulunanlar ilçemize gelerek İncirliin’i ziyaret etti.

Yılmaz, Coşkun ve beraberinde bulunanlara eşlik ederek bölge hakkında bilgi aktaran Milas Kaymakamı Fuat Gürel, “Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) ve Kaymakamlığımız kaynakları ile bölge turizmine kazandırdığımız İncirliin Mağarası ve kanyon teras, mağara turizmi, doğa turizmi, jeep safari, treking, kampçılık ve dağ tırmanışı gibi birçok turizm çeşidi için önemli bir merkez. İnşallah bölge turizmine nefes aldıracak bir destinasyon olacak. İki senelik bir çalışmanın ardından bu bölgemizi turizme kazandırılması için hazır hale getirdik. Turizm Haftası dolayısıyla bir etkinlik de gerçekleştirdik. Mağaramız özel bir mağara. Ülkemizde belki onlarca mağara vardır. Ama en iyileri arasında. Çokta sıkıntı yaşamadan bölgede yürüyüş parkurları hazırlandı, mağara ışıklandırıldı. Kanyon içerisinde bazı düzenlemeler yapıldı. Uzun bir yürüyüş parkurumuz bulunuyor. Milas; Bodrum, Didim ve Güllük gibi yerleşim yerlerinin ortasında yer alan, denize kıyı şeritleri bulunan bir yerleşim yeri” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500