Advert
Advert
Advert

YILLAR SONRA GELEN SU SEVİNCİ…

YILLAR SONRA GELEN SU SEVİNCİ…
Bu içerik 2197 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

MUSKİ Genel Müdürlüğü’nün çalışmaları sonucunda yıllar sonra suya kavuşan ilçemize bağlı Sarıkaya Mahallesi Muhtarı Erkan Kocabaş, suyun mahalleye verilme anını cep telefonuyla görüntülemesinin ardından, mahalle sakinlerini tek tek dolaşarak müjdeli haberi verdi…

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, yaklaşık bin 100 kişilik nüfusa sahip olan Sarıkaya ve Ketendere Mahallelerindeki 3 Milyon TL yatırımla içme suyu hat yapımını tamamladı.

Büyükşehir statüsü ile birlikte köyden mahalleye dönüşen Sarıkaya ve Ketendere Mahalleleri, MUSKİ Genel Müdürlüğü’nün 20 bin metrelik içme suyu hattının yapımı sonrası suya kavuştu. Yıllar sonra mahallesi suya kavuşan Sarıkaya Mahalle Muhtarı Erkan Kocabaş, suyun gelişini cep telefonuyla görüntüledikten sonra mahalle sakinlerine tek tek giderek duyurdu.

Müjdeli haberi ilk alan Sarıkaya Mahallesi sakini Ahmet Zeybekoğlu, yıllardır çeşmelerinden suyun akmadığını, son yıllarda ise haftada 1 veya 2 defa suyun geldiğini söyledi. Zeybekoğlu, mahallelerinin çok kayalık bir yapıya sahip olduğunu ve yapılan çalışmaların kolay olmadığını vurgulayarak “Burada 1960 yılında köy çeşmesi kuruldu. O çeşmenin başında 20-30 kadın su almak için sıraya geçerek beklerdi. Çok eskiden ise derelerden suyu sırtımızda ve hayvanlarla çekerdik. Artık bu sıkıntılarımız sona erdi” dedi.

Allah bu duyguyu herkese yaşatsın…

Mahallelerinin uzun yıllardır su sıkıntısı çektiğini vurgulayan Sarıkaya Mahalle Muhtarı Erkan Kocabaş; “2 mahallemizde kayalık olmasına rağmen kısa bir sürede içme suyu hat yapım çalışmaları tamamlandı. Uzun yıllar sonra suyumuzun aktığını görmek gerçekten çok güzel bir duygu. Çalışmalarımız hijyenik bir şekilde tamamlandı. Daha önce günlük 1 saat gibi kısa bir süre su alabiliyorduk. Artık devamlı su almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mahalle halkımız gerçekten çok mutlu. Biz çok su sıkıntısı çektik ama gelecek nesillerimiz artık su sıkıntısı çekmeyecek. Başta Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Osman Gürün olmak üzere, MUSKİ Genel Müdürü Baki Ülgen ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler” diyerek sözlerini tamamladı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500