Advert
Advert
Advert

6 OKUL DAHA KAPANMAYLA KARŞI KARŞIYA…

6 OKUL DAHA KAPANMAYLA KARŞI KARŞIYA…
Bu içerik 4592 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemiz kırsal mahallelerinde yer alan ve birçoğu birleştirilmiş sınıf olarak hizmet veren okullardan bazıları öğrenci sayılarının azalması nedeniyle kapanmayla karşı karşıya…

2015 - 2016 eğitim öğretim yılının sona ermesinin ardından ilçemizde bulunan 132 devlet ve 16 özel okulda öğrenim gören 20 bin 944 öğrenci ve öğretmen için tatil süreci 17 Haziran tarihinde başlamıştı.

Öğrenci ve öğretmenler her ne kadar okullarda olmasa da tatil süreci boyunca okulların eksiklerinin giderilmesi için Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde okul yönetimleri tarafından çalışmalar yapılacak.

6 okul için karar alınacak…

Bazı okulların bakım onarım çalışmaları yapılıp, eksikleri giderilirken, bazıları için ise önemli kararlar alınacak.

İlçemiz kırsal mahallelerinde yer alan okulların 41 tanesi birleştirilmiş sınıflardan oluşuyor.

41 okul içerisinde, öğrenci sayısı 10’un altına düşen Karapınar, Gökçeler, Baharlı, Hisarcık, Kayabükü ve Akkovanlık gibi okulların kapanma ihtimali var.

Yetkililer, kapanma kararlarını almadan önce yerleşim yerinin 5 yıllık nüfus süreci ele alarak değerlendirmelerde bulunacaklar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sevim     0000-00-00 Bence birleşik sınıfların hepsi kapatılsın büyük eşitsizlik var çünkü ayrılmış sınıf da çocuklar 40dk ders alırken birleşik sınıfta 10dk görüyor artı di yer dersleri dinliyor dikkatleri dağılıyor