Advert
Advert
Advert

SÜT BİRLİĞİ VE BELEDİYELERDEN ÖRNEK ÇALIŞMA...

SÜT BİRLİĞİ VE BELEDİYELERDEN ÖRNEK ÇALIŞMA...
Bu içerik 2794 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Süt Birliği Başkanı Ali İhsan Gezgin, Milas Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ile birlikte önümüzdeki günlerde bir proje hayata geçireceklerini belirterek, “Bodrum yolu kenarındaki alanda Bakıcı Okulu, Örnek Çiftlik ve Satış Ofisi yapılması konusunda çalışma yapıyoruz” dedi…

Milas Süt Birliği, Milas Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından ilçemizde tarım ve hayvancılık alanında hizmet sunması amacıyla “Bakıcı Okulu, Örnek Çiftlik ve Satış Ofisi” alanı oluşturulması planlanıyor.

Koru Mahallesi Büyükbeylik Mevkiinde bulunan, mülkiyeti Milas Belediyesi’ne ait alanda “Bakıcı Okulu, Örnek Çiftlik ve Satış Ofisi” yapılması konusunda Milas Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Milas Süt Birliği Başkanı Gezgin, “Alanda kurulacak olan okulda hayvan çiftliklerinde çalışan ya da çalışacak olan bakıcılar sertifikalı eğitime tabi tutulması, aynı zamanda oluşturulacak örnek çiftliğin hem bakıcıların eğitiminde hem de ekoturizm amaçlı kullanılması öngörülmekte. Yol kenarına kurulacak olan satış ofisinde ise hem ilçemiz üreticileri tarafından üretilecek olan tarım ürünleri hem de yöresel ürünlerin satışı yapılacak. Bakıcı Okulumuza katılacak olanlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikalar da vereceğiz. Bölgeyi ziyaret edecek olanlar hem yöresel ürünleri tadarak satın alacak hem de çiftlikteki hayvanları yakından görüp, üretim aşaması hakkında bilgi edinebilecekler. İsteyenler ineklerimizden sağım yapma imkanı da bulabilecek” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ali babanın çiftliği ali acar     0000-00-00 Harikasın başkan