Advert
Advert
Advert

BEBEKLER BAYRAMDA BİR ARAYA GELDİ…

BEBEKLER BAYRAMDA BİR ARAYA GELDİ…
Bu içerik 2117 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Milas’ta doğan/doğacak her bebeğe, doğduğu andan itibaren, doktor, hemşire ve gıda mühendisinden oluşan bir ekip tarafından evinde ziyaret edilip aileyle tanışmayla başlayan ve bebek bakımı-gelişimi ile ilgili bilgilendirme ve süreç içinde çıkacak her sorunda başvurarak yardım alma hizmetlerini kapsayan “Hoşgeldin Bebek” projesinin ilk bayram etkinliği 7 Temmuz Perşembe günü yapıldı…

4 ay önce uygulanmaya başlanan ”Hoşgeldin Bebek”projesi ile bugüne kadar 400 aileye ulaşan Milas Belediyesi bebek ve ailelerini bayramda bir araya getirdi. Milas Şehir Parkı’nda düzenlenen bayramlaşma etkinliğine Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Başkan Yardımcıları Zeynep Mat ve Faik Karagöz, Meclis üyeleri ve ziyaret edilen aileler katıldı.

Bayramlaşma etkinliğinde bir konuşma yapan Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, “24 Şubat 2016 tarihinde başlatılan proje çalışması kapsamında 4 ayda 400 aile ziyaret edildi. Proje; Sağlık işleri Müdürü Dr. Cemal Çelikdemir, Gıda Mühendisi Nihan Aral ve Hemşire Berna Avcılar tarafından yürütülmektedir. Ziyaret edilen her aileye anne ve bebek bakımı, bebek beslenmesi ve gelişimi hakkında eğitimlerin yanı sıra bebek ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanmış hediye sepeti de sunulmaktadır. Sunulan hizmetlere ilişkin gerek sosyal medya gerekse şahsen tarafıma ulaşan geri dönüşler bizler için oldukça memnuniyet vericidir. Projemiz her ne kadar yerel ölçekte olsa da bizleri Antalya, Adana, Konya, Marmaris ve Fethiye’den arayan ailelerin olması hedeflerimizin çok üzerine çıktığımızın bir göstergesi olmuştur. Bu projede bizleri evlerinde ağırlayan ve ilgilerini esirgemeyen tüm Milaslı hemşehrilerimize teşekkür ediyor, daha nice bayramlarda buluşmayı diliyorum” dedi. 

Hoşgeldin Bebek Hatıra Ormanı…

Hoşgeldin Bebek projesinde ikinci etap olarak “Hoşgeldin Bebek Hatıra Ormanı” çalışmalarının da başlatıldığını belirten Başkan Tokat, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her doğan bebek için anı koruluğuna bir ağaç dikilerek ailelere sertifika verilecek ve ağaçların üzerine bebeklerin isimlerinin ve doğum tarihlerinin yazılı olduğu birer künye asılacak.”

Bayramlaşma etkinliği, çocukların palyaçolar ile beraber çalınan müzik eşliğinde oynaması ve ailelere sunulan çeşitli ikramlarla sürdü.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500