Advert
Advert
Advert

ÜSTÜNDAĞ BİRİNCİ… TOKAT İKİNCİ…

ÜSTÜNDAĞ BİRİNCİ… TOKAT İKİNCİ…
Bu içerik 12995 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Ege Bölgesi’nin 5 Büyükşehir’inde 19-25 Haziran tarihleri arasında yapılan araştırmasına göre CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ Muğla’da en başarılı Milletvekili olurken, en başarılı İlçe Belediye Başkanlarında Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ikinci sırayı aldı…

Dünya Araştırmacılar Derneği ESOMAR üyesi olan ORC (Objective Research Center) tarafından yapılan bu araştırma 19 - 25 Haziran 2016 tarihleri arasında Ege Bölgesinin 5 Büyükşehrinde yapıldı.

Araştırma farklı sosyo-ekonomik ve sosyo-demografik gruba mensup kişilerden yaş, cinsiyet ve eğitim kotalarına göre tesadüfi yöntemle seçilmiş 8250 kişi ile ‘‘CATI-Bilgisayar Destekli Telefon Görüşmesi’’ yöntemiyle gerçekleştirildi.

Muğla bölgesinde yapılan araştırma sonuçlarına göre en başarılı İlçe Belediye Başkanı %51,4 başarı oranı ile Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon olurken, hemen arkasından ise % 50,5 başarı oranı ile Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat ikinci sırayı aldı.

En başarılı Muğla Milletvekilleri sıralamasında ise, CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ %40.0 başarı oranı ile birinci sırayı alırken, AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk %28,5 başarı oranı ile ikinci sırayı aldı. Aynı araştırmada Muğlalı seçmenlerin TBMM’de görmek istediği öne çıkan isimler ise İskender Gencer ve Mürsel Alban olarak sıralandı.

Araştırmada Muğla seçmenine bugün genel seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz diye sorulduğunda ise alınan sonuçlarda CHP %47,5, AK Parti %31,8, MHP %14,0, HDP %3,6, diğer partiler %3,1 olarak sıralandı. Yine araştırma sonuçlarına göre 01 Kasım seçimlerinden sonra araştırmanın yapıldığı tarihe kadar Muğla’ da CHP %0,9, MHP % 1,0, HDP %0,5 oranında oy kaybederken AK Parti ise %1,9 oranında oyunu arttırmış görünüyor.

CHP Muğla Milletvekili Av. Akın Üstündağ yaptığı açıklamada “Parlamentodaki ilk dönemimde Muğlalı seçmenlerimizin şahsıma gösterdikleri güvene layık olmak için daha çok çalışmam gerektiğine inanıyorum. Muğla halkına teşekkür ediyorum” dedi.

(KAYNAK: MYNET)

(http://yurthaber.mynet.com/mugla-haberleri/muglada-en-basarili-vekil-ustundag-2752144)

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hamido     0000-00-00 Tokat I milas belediyesi en basarilimi saka gibi -
milaslı     2016-07-10 muğlalı zihniyeti işte sırf muhalefet olsun diye daha çok hizmet bekleriz
milaslı     2016-07-10 evet tokat çok çalışıyor şehir merkezi aylardır rezalet içinde yerin altından sanki marmaray geçiriyor otopark sorunuda çözüldü araç parketmek için yer beğenmiyoruz
Hasanali turgut     0000-00-00 Sizlerin bu habere yorum bile yapılmaz maşallah milletvekili birincisini bulmuşsunuz ne yapmışda birinci olmuş ayıpbe adamlar atı almış Üsküdar'ı geçmiş sizler bu haberlerle insanları kandırmayın gerçekleri görün
HÜSEYİN TURAN     0000-00-00 çalışıyor adamlar. aslında birincilik Tokat'ın hakkı