Advert
Advert
Advert

MUĞLA ‘SPOR’DA LİG ATLADI…

MUĞLA ‘SPOR’DA LİG ATLADI…
Bu içerik 1762 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yaklaşık bir yıl önce başlatılan “4 Mevsim Spor 4 Mevsim Organizasyon” hedefi ile yapılan çalışmalar hemen her alanda meyvesini vermeye başladı. Değişik branşlardan 6 takımımız bir üst lige çıkarak ilimiz sporuna lig atlattılar.

Güreşte sporcumuzun aldığı olimpiyat kotasının yanı sıra uluslararası yarışmalarda okçumuz Yeşim Bostan'ın başarıları ve hemen her branşta il dışındaki faaliyetlerden başarı ile dönen takımlarımız gelecek için ümit verdi.

Bu yıl içinde; basketbolda Kırçiçeği Bodrum Basketbol 2. Ligden 1. Lige, futbolda Muğlaspor Bölgesel Amatör Lig’den 3. Lige, Ortaca Dalaman İşitme Engelliler Futbol Takımı 2. Ligden 1. Lige, hentbolda Köyceğiz Belediyespor 2. Ligden 1. Lige, voleybolda Muğla Büyükşehir Bölgesel Lig'den 3. Lige yükseldi.

Futbol 1. Ligi’nde yer alan Fethiyespor'un yanı sıra 3. Lig'de mücadele eden Bodrumspor 2. Lig kapısından son anda döndü. Yine Futbol Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Ortacaspor lige tutunmayı başarırken, basketboldaki tek 2. Lig erkek temsilcimiz Muğla Ormanspor da kısıtlı bütçesine rağmen ligde Playoff oynamayı başardı. Voleybol 3. Lig erkek takımımız Seydikemer Belediyespor ise bu sene ligde başarılı bir performans ortaya koydu. Hokey, masa tenisi ve su topu takımlarımızda yine sınıf atladığımız branşlar oldu.

Cumhuriyet tarihinin en büyük tesisleşme hamlesini başarı ile yürüttüklerini belirten Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, tesisleşmenin yanı sıra “4 Mevsim Spor 4 Mevsim Organizasyon” hedefi ile yapılan çalışmalar kapsamında son bir yıllık dönemde Muğla ve ilçelerinde gerçekleştirilen 167’den fazla Uluslararası ulusal bölgesel ve mahalli müsabaka yarışma ve organizasyonlarla yaklaşık 74 bin 500 sporcuyu misafir ettiklerini söyledi. Antrenör, idareci, yardımcı personel sporcu aileleri ve seyircileri ile tahmini olarak 150 bine yakın kişinin Muğla ve ilçelerinde sirkülasyon sağladığını belirten Öçalmaz, il geneli 6 takımın da bir üst lige çıkması ile yaptıkları tüm çalışmaların adeta taçlandığını söyledi. Özellikle basketbolda il geneli büyük bir ivme yakalandığını belirten Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Serkan Öçalmaz, “bütün kulüplerimizi desteklemeye devam edeceğiz. Bu sene özellikle kulüplerimizin mali sorunları için bakanlığımız ve Genel Müdürlüğümüz düzeyinde girişimlerde bulunacağız” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500