Advert
Advert
Advert

MİLAS’TA BAYRAM…

MİLAS’TA BAYRAM…
Bu içerik 2125 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

5 - 7 Temmuz tarihleri arasında kutlanan “Ramazan/Şeker Bayramı” tatili bugün sona eriyor… Normal tatil süresi sona erse de ‘idarî izin’ kararı gereği pek çok kişi için tatil 10 Temmuza dek sürecek…

İlçemizde bayramlaşma…

İlçemiz protokolü bayramın birinci günü yani 5 Temmuz Salı günü saat 10 ile 10.35 arasında Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda bir araya gelerek bayramlaştı.

Protokol üyeleri daha sonra aynı gün içerisinde saat 10.35 - 11 arasında Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binasını ziyaret ederek karakol çalışanlarıyla, saat 11 - 11.15 arasında ise Milas M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’ne geçilerek, özel bireyler ve kurum çalışanlarıyla, saat 11.15 - 11.35 arasında Milas İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaret edilerek askeri personel ile ve saat 11.40 - 12 arasında Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Milas Grup Amirliği çalışanları ziyaret edilerek bayramlaşıldı.

Muğla Valiliği başta olmak üzere Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Milas Belediyesi’nin Ramazan Bayramı’nın huzur ve güvenli şekilde geçirilmesi için almış olduğu tedbirlere rağmen kendi tedbirini kendi almayan vatandaşlar nedeniyle kazalar da meydana geldi.

Bodrum’a giden yollarda trafik yoğunluğu…

Uzun bayram tatilini fırsat bilen ve bu tatil süresini Bodrum’da geçirmek isteyen vatandaşlar nedeniyle karayollarında da yine yoğunluk yaşanmasına neden oldu.

Milas Bodrum Karayolu’nun özellikle Milas ve Bodrum giriş çıkışlarında yoğun araç trafiği oluştu. Trafik yoğunluğu Güvercinlik mevkiinde hat safhaya ulaştı. Araçlar ilerlemekte güçlük çekti.

Bodrum, 9 günlük bayram tatilini fırsat bilenlerin akınına uğradı. İlçe girişinde yaklaşık 2 kilometrelik araç kuyruğu oluştu.

Hafta sonun bayram tatiliyle birleşmesini fırsat bilenler, 1 Temmuz Cuma günü mesai bitiminden itibaren yollara düştü. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerden tatil beldelerine gidenler, turizm sezonuna kötü başlayan turistik ilçelere hareketlilik getirdi. Bunların başında ise her zamanki gibi başı çeken Bodrum oldu.

Milas Bodrum Havalimanı'na iki günde yaklaşık 25 bin yerli turist gelirken Ramazan Bayramı süresince 145 ek uçak seferi konuldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500