Advert
Advert
Advert

İHK, HAZİRAN AYI TOPLANTISI YAPILDI…

İHK, HAZİRAN AYI TOPLANTISI YAPILDI…
Bu içerik 1203 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas İlçe İnsan Hakları Kurulu’nun 2016 yılı Haziran ayı toplantısı, Kaymakamlık Toplantı Salonunda Kaymakam Fuat Gürel başkanlığında yapıldı…

Toplantıya Kaymakam Gürel’in yanı sıra, Milas Belediyesi Meclis Üyesi İlknur Öner, MİTSO Temsilcisi Halil İbrahim Gülen, Hazine Avukatı Nalan Saydam, MHP Milas İlçe Örgütü Temsilcisi Mehmet Ali Akbay, Güneş Mahallesi Muhtarı Salih Şen, Okul Aile Birliği Temsilcisi Zuhal Avcılar, Milas Esnaf ve Sanatkarlar Odası Temsilcisi Mehmet Nergiz ve Gazeteci Kemal Kaşkar ile Kaymakamlık Hukuk İşleri Şefi Fatma Sarıman katıldılar.

Üç yeni başvurunun olduğu Kurul toplantısında 4 gündem maddesi görüşüldü. Kurul gündemine 2015 yılı Aralık ayı toplantısında giren, Soner Devecioğlu adlı vatandaşın şikayetiyle ilgili olarak Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’yla yapılan yazışma henüz sonuçlanmadığı için bu gündem maddesi yine bir sonraki toplantıya bırakıldı.

75. Yıl Milas Devlet Hastanesi Başhekimliği’ne…

Kurul toplantısında daha sonra bir vatandaşın, 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’ndeki İnsan Hakları Kurulu Şikayet-Başvuru kutusundan çıkan ve Hastane Başhekimliği’ne hitaben yazılmış olan şikayetiyle ilgili olarak Hastane Başhekimliği ile yazışma yapılmasına,

Milas Belediye Başkanlığı’na ve MUSKİ’ye…

Hayıtlı Mahallesi Özevler Sitesi yanında bulunan arsada ‘tavuk yetiştirilmesi’ konusuyla ilgili şikayet başvurusu ile ilgili olarak Milas Belediye Başkanlığı ile yazışma yapılmasına ve son olarak da Balavca Deresi’ndeki sivrisinek ve pis kokuyla ilgili şikayet dilekçesiyle ilgili olarak da MUSKİ ile yazışma yapılmasına karar verildi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500