Advert
Advert
Advert

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN…

BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN…
Bu içerik 1725 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

5 - 7 Temmuz tarihleri arasında kutlanacak olan “Ramazan Bayramı” tatili Cumartesi gününden itibaren başladı… Bayram 7 Temmuz’da sona erse de tatil alınan karar gereği 10 Temmuz tarihine kadar devam edecek…

İlçemiz protokolü 5 Temmuz Salı günü saat 10 ile 10.35 arasında Milas Belediyesi Toplantı ve Düğün Salonu’nda bir araya gelerek bayramlaşacak.

Aynı gün içerisinde protokol üyeleri, saat 10.35 - 11 arasında Milas İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası’nı ziyaret ederek karakol çalışanlarıyla, saat 11 - 11.15 arasında ise Milas M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’ne geçilerek, özel bireyler ve kurum çalışanlarıyla, saat 11.15 - 11.35 arasında Milas İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaret edilerek askeri personel ile ve saat 11.40 - 12 arasında Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Milas Grup Amirliği çalışanları ziyaret edilerek bayramlaşılacak.

Bayram önlemleri…

İlimiz genelinde, hemşehrilerimizin ve konuklarımızın, Ramazan Bayramını huzur ve güven ortamı içinde geçirebilmeleri için Muğla Valiliği’nce bazı önlemlerin alındığı bildirildi.

Valilik basın Bürosundan verilen bilgiye göre, bu önlemler kapsamında, sağlık ve güvenlik tedbirleri başta olmak üzere, ulaştırma, haberleşme ve tüm belediye hizmetleriyle ilgili önceden alınan tedbirler, bayram öncesi, bayram süresi ve sonrası için, yeniden gözden geçirildi.

Özellikle trafiğin yoğun olduğu devlet karayolu güzergâhlarında, sağlıklı ve güvenli bir trafik akışı sağlanması için ekip sayıları arttırıldı. Bayram öncesi ve sonrasında, hız ve fazla yük kontrolleri, araçların kullanım süreleriyle ilgili kontrollerin arttırılması konusunda planlama yapıldı.

İl genelindeki tüm hastanelerde, yaşanabilecek her türlü kazalara ve sağlık sorunlarına karşı nöbetçi sağlık ekipleri 24 saat kesintisiz çalıştırılırken, gezici motorize sağlık ekipleri de turizm merkezlerini birleştiren yollarda görevlendirildi.

Konuyla ilgili Valilik açıklamasının son bölümünde şu uyarılar ve kutlama mesajı yer aldı;

“Ramazan Bayramı tatilinde istenmeyen acı olayların yaşanmaması için, özellikle sürücülerin trafik kurallarına eksiksiz uymaları, kesinlikle alkollü araç kullanmamaları, aşırı sürat ve hatalı sollama yapmamalarının alınan tedbirler açısından büyük önem arz ettiğini Muğlalı vatandaşlarımıza ve tatillerini ilimizde geçirecek misafirlerimize hatırlatır, herkesin Ramazan Bayramı’nı kutlarız.”

Bayram dolayısıyla gazetemize ulaşan Milas Kaymakamı Fuat Gürel mesajı ise şöyle...

Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.

Hep bir arada, sevgi dolu ve huzurlu günler geçirmek dileğiyle bütün milletimizin ve değerli Milaslı hemşerilerimin mübarek ramazan bayramını en içten duygularımla kutluyor, bayramın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluklar getirmesini diliyorum.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500