Advert
Advert
Advert

ÇAYIRLI; TABANIMIZ DEĞİŞİMDEN YANA…

ÇAYIRLI; TABANIMIZ DEĞİŞİMDEN YANA…
Bu içerik 3490 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, basın toplantısı düzenleyerek, ilçe teşkilatı olarak yaptıkları bazı çalışmalar hakkında bilgiler aktardı… Toplantı sırasında MHP’nin ve ülkemizin gündeminden düşmeyen kurultay sürecini de değerlendiren Çayırlı, ilçemizdeki parti tabanının da değişimden yana olduğunu, ilçe yönetiminin kendi arasında genel başkanlık için yaptığı bir oylamada Meral Akşener’in birinci, mevcut genel başkan Devlet Bahçeli’nin ise sonuncu çıktığını söyledi… Çayırlı, Milas Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeği organizasyonlarını eleştirerek, iftar yemeklerinin siyasallaştırıldığını belirtti…

MHP Milas İlçe Başkanı Mehmet Çayırlı, bazı ilçe yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla parti binasında basın toplantısı düzenlendi.

250 ihtiyaç sahibi aileye yardım paketi…

MHP Milas İlçe Teşkilatı olarak Ramazan ayı içerisinde yönetim kurulu üyelerinin destekleriyle hazırlamış oldukları ramazan paketlerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasıyla ilgili açıklamalarda bulunan Çayırlı; “Hayırsever partililerimizin katkılarıyla geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ramazan paketleri hazırladık. Hazırlanan 250 adet paketler, oluşturmuş olduğumuz komisyonlarımızca tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor. Paket dağıtımlarında önceliğimizi gazilerimize verdik. İhtiyaç sahibi gazilerimize paketlerimizi ulaştırdık. Katkıda bulunan tüm partililerimizin Allah hayrını kabul etsin” dedi.

İftar yemekleri siyasallaştırılıyor…

Açıklamaları sırasında Milas Belediyesi tarafından düzenlenen iftar yemeklerini de eleştiren Çayırlı; “Düzenlenen iftar yemekleri siyasallaştırılıyor. İftar yemeklerinde siyasi isimler ön plana çıkarılıyor. Siyasi bir çalışma gibi yapıldığı için de bazen kalabalık olsun diye farklı yerlerde yapılmasına rağmen aynı insanları görüyorsunuz. İhtiyacı olanda orda olmayan da orda. Amaç gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşmak ise birebir temasa geçilmeli. Bizler yardım kolilerini teslim etmeye başladığımız günden beri Milas’ta gerçekten ihtiyaç sahiplerinin çok fazla olduğunu gördük. Onlara doğru yollardan ulaşılmalı ve onların bu durumu incitilmeden çalışmalar yapılmalı. Paketlerin üzerine biz partimizin bayrağı ve işaretlerini dahi koymadık” dedi.

1 Kasım seçimlerinden sonra istifalar oldu…

MHP’de yaşanan süreçle ilgili de açıklamalarda ve değerlendirmelerde bulunan Çayırlı; “7 Haziran seçimlerini başarılı bir şekilde tamamlamış ve ilçemizdeki oy oranlarımızı artırmıştık. Bu seçimlerde ilçemizden de bir adayımız vardı. Seçimlerden sonra genel merkezimiz tüm teşkilatlardan sonuçlarla ve eksiklerimiz ile ilgili bir rapor hazırlamasını istedi. 1 Kasım seçim sürecinde gördük ki hazırlanan bu raporlar göz önünde bulundurulmamış. Kasım ayında yapılan seçimlerde Milaslı adayımız da yoktu. Ve Kasım ayında yapılan seçimlerin sonucunda tüm ülke genelinde oy kaybına uğradık. 1 Kasım seçimlerinden sonra teşkilatlarımızda istifalar da oldu” dedi.

Şener birinci, Bahçeli sonuncu oldu… Tabanımız değişimden yana…

Kasım ayı seçimlerinden sonra yaşanan istifaların ardından parti içerisinde yenilenme ifadelerinin dillendirildiği ve genel başkan adalarının ortaya çıkmaya başladığını belirten Çayırlı, “İstifa etmek isteyen arkadaşlarımızın bir bölümü ile gerekli görüşmeleri yaparak partide kalmalarını sağladık. İstifa edenlerin birçoğu da zaten işle ilgiliydi. Ya belediyede işe gireceği ya da havalimanı gibi kurumlarda çalışacağı için istifa etti. Ama biz bu süreçte teşkilat olarak özeleştirimiz de yaptık. Ve teşkilat olarak değişimden yana olduğumuz kanısına vardık. Daha sonra ise ilçe teşkilatı yönetimi ve partimizin önde gelenlerinden oluşan yaklaşık 22 kişinin katılımıyla puanlama yöntemiyle bir oylama yaptık. Bu oylamada en fazla puanı Meral Akşener aldı. Sıralamada Sinan Oğan ikinci, Ümit Özdağ üçüncü, Koray Aydın dördüncü ve Devlet Bahçeli ise beşinci oldu. İl teşkilatımız her ne kadar süreçle ilgili istişare yapılmamasını istese de biz parti yönetimi ile yetinmedik, eski başkan, delege ve tabanımızla da görüştük. Hemen hemen tabanımız da değişimden yana” dedi.

Biz ne Akşener’in ne de Bahçeli’nin adamıyız…

19 Haziran tarihinde yapılan kurultaya da katıldıklarını, partililerinin ve tabanın sesi doğrultusunda Meral Akşener için imza verdiklerini de açıklayan Çayırlı, “İlk kurultay süreci TOMA’larla engellendi. Bu engelleme için de herhangi bir resmi yazı ve gerekçe gösterilemedi. Bu sürece hükümetin de etkide bulunduğunu düşünüyoruz. Biz ne Meral Akşener’in ne de Devlet Bahçeli’nin adamıyız. Biz taban adayımız. İlçe teşkilatı olarak bu süreçte hiçbir zaman görevden alınma veya ihraç edilme korkumuz olmadı. Tabanın sesiyle hareket ediyoruz” dedi.

Tüzük değişikliğinin yapıldığı kurultayın da çok kalabalık olduğuna dikkat çeken Çayırlı, “O gün birçok kişi imza atmadan geri döndü. Çünkü tek sıra haline dizilmiş bir masada birçok işlem yapılmaya çalışılıyordu ve bu işlemlerde baya zaman alıyordu. Gelenleri bir bölümü bu bekleyişten dolayı döndü” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500