Advert
Advert
Advert

ÖREN’E HANIMELİ PAZARI…

ÖREN’E HANIMELİ PAZARI…
Bu içerik 1076 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi tarafından Ören Mahallesi’nde ikamet eden Örenli bayanların evlerinde ürettikleri el emeği göz nuru ürünlerini pazarlayabilmeleri için “Hanımeli Pazarı” oluşturdu…

Milas Belediyesi Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Ören yalısında kurulan pazar sayesinde Örenli bayanlar bin bir emekle ürettikleri el emeği ürünlerini burada pazarlama fırsatı bulacaklar. Pazarda ayrıca Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü kursuna katılan bayanlar da, kurs boyunca yaptıkları resim, ahşap boyama, çini boyama gibi el işi ürünlerini sergileyip satabilecekler.

Önceki yıllarda, önce ilçemiz merkezinde sonra Güllük ve Ören’de sürdürülen ‘Hanımeli Pazarı’yla ilgili olarak yaptığı açıklamada, toplumsal girişimciliğin geliştirilmesi amacıyla Örenli bayanların evlerinde yaptığı el emeği göz nuru ürünleri kurulacak bir pazarda satarak aile bütçesine katkı sunmalarını hedeflediklerini belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Yöresel ürünler ile el sanatları ürünleri de aynı pazarda yeralarak Milas’ın doğal ve kültürel zenginliklerine önemli bir katkı sağlaması hedeflenmiştir. Bu amaçla kadınların kendi ürettikleri ürünleri satarak gelir elde edebilecekleri bir Pazar oluşturduk” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500