Advert
Advert
Advert

DEMİR; MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ AKP YÖNETİCİSİ GİBİ…

DEMİR; MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLERİ AKP YÖNETİCİSİ GİBİ…
Bu içerik 1210 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, ilçe milli eğitim müdürlerinin siyasal kurumlar haline getirilerek, öğretmenlere yönelik mobbing, baskı ve yıldırmanın arttığı konusunu meclis gündemine taşıdı… Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde milli eğitim müdürlerinin, eğitim sorunlarıyla ilgilenmek yerine AKP yöneticisi gibi davrandığına dikkat çeken Demir, “Bu konuda ivedilikle önlem alınmalıdır” dedi…

Meclis Genel Kurulunda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Demir, terörü kınayarak, Türkiye halkına ve tüm insanlığa başsağlığı diledi. Bu zamana kadar patlayan bombalarda kimsenin sorumluluk almadığına da dikkat çeken Demir; “Ey yetkililer, artık bir nebze olsun sorumluluk alın ve istifa edin” çağrısında bulundu.

İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin eğitim sorunları yerine AKP yöneticisi gibi davrandıklarına da değinen Demir; “Yaklaşık bir buçuk yıl önce Datça'ya atanan İlçe Millî Eğitim Müdürü, eğitimin sorunlarıyla ilgilenmek yerine, AKP militanı gibi çalışıyor, özellikle yandaş sendika Eğitim Bir Sen dışındaki farklı sendikalara üye öğretmenlere baskı uyguluyor. Öğretmenleri “AKP karşıtı” diye fişliyor, yandaş sendika Eğitim Bir Sen’e üye olmaya zorluyor. Bununla birlikte, Datça İlçe Millî Eğitim Müdürü izinli olan engelli bir çalışanına hakaret ettiği, aşağıladığı için davalıktır” dedi.

Datça’nın sadece bir örnek olduğunu dile getiren Demir, benzer sorunların Türkiye’nin birçok il ve ilçesinde de yaşandığını söyledi. Bu iddiaların son derece ciddi olduğuna da değinen Demir; “Datça sadece bir örnektir Türkiye'de. Birçok il ve ilçede millî eğitim müdürü, eğitimin sorunlarıyla ilgilenmek yerine, AKP yöneticisi gibi çalışmaktadır. Çalışanlar ve öğretmenler üzerindeki bu baskı, yıldırma sayısı oldukça artmıştır. Bu konuda ivedilikle önlem alınmalıdır” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500