Advert
Advert
Advert

ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER ONURUNA İFTAR YEMEĞİ…

ŞEHİT YAKINLARI VE GAZİLER ONURUNA İFTAR YEMEĞİ…
Bu içerik 1520 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İlçemizde ikamet eden şehit yakınları ve gaziler onuruna Milas Kaymakamlığı ile Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından iftar yemeği programı düzenlendi…

Balçık yol güzergahında yer alan Karia Kır Düğün Bahçesi’nde gerçekleştirilen iftar yemeği programına Muğla Valisi Amir Çiçek ve Eşi Hülya Çiçek, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan ve eşi Dilek Özfidan, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Ziya Erdil, İl Emniyet Müdür V. Adnan Karayel ve eşi Ayşen Karayel, Milas Kaymakamı Fuat Gürel ve eşi Özlem Aral Gürel, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu ve Eşi Zeliha Akkuzu, İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, Milas İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Haluk Çalmuk, Milas İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Cüneyt Yörükoğlu, kurum ve kuruluş yöneticileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, şehit yakınları, gaziler ve gazi yakınları, muhtarlar, engelliler, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından yardım alan bazı aileler katıldı.

İftarın ardından kısa bir konuşma yapan Milas Kaymakamı Fuat Gürel, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti.

Kaymakam Gürel’in ardından konuşma yapan Vali Çiçek, her kesimden kişilerin bir araya geldiği bir toplulukla iftar açmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek “İftarımızı evlerimizde de yapabilirdik ancak biz Milasımızda her kesimi buluşturan bir iftarda her kesimden vatandaşlarımızla bir araya gelmeyi daha uygun bulduk. Bu buluşmadan dolayı çok mutlu olduk katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum. Milas’ın pek çok mahallesine giderek toplumun bütün kesimleri ile kucaklaştık. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesi ile hareket ediyoruz. Vatandaşımızı severken zengin fakir olduğuna bakmadan, düşüncesine bakmadan, siyasi görüşüne etnik kökenine bakmadan insan olduğu için seviyoruz. Sevgi birlik ve beraberlik getiriyor. Biz vatanımızı, bayrağımızı, milletimizi seviyoruz. Şehit yakınlarımızı ve gazilerimizi seviyoruz. Bu vatan ve millet için hakkıyla çalışan herkesi seviyoruz” dedi.

Birliğimizi kıskanıyorlar…

Ülkemizde devam etmekte olan terör olaylarına da konuşmasında değinen Vali Çiçek, “Birliğimizi kıskanıyorlar. Birliğimizi beraberliğimizi nasıl yok ederiz bu vatanı nasıl böleriz hesabı yapan adı ne olursa olsun şer odakları var. Bizi bir birimize düşürmek isteyen her kim olursa olsun bizim birliğimiz, bizim beraberliğimiz, bizim çalışkanlığımız, bizim güçlü ekonomiye sahip olmamız şer odaklarının planlarını boşa çıkartır. Sevgileriniz daha çok sevgiyle perçinlensin birbirimizle kurduğumuz gönül köprülerimiz daha da sağlamlaşsın. İftarda Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

Gerekirse yine çarpışırız…

Son konuşmacı olarak söz alan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Milas Şubesi Başkanı Mehmet Sarban “Biz gaziler olarak vatanımız, milletimiz, bayrağımız ve ezanımız için seve seve çarpıştık, gerekirse yine çarpışırız. Bu vatan için çarpışmaya gönüllü evlatlar yetiştiriyoruz. Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize gösterdiği hassasiyet için başta Sayın Valimiz olmak üzere Garnizon Komutanımıza, İl Emniyet Müdürümüze, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüze çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500