Advert
Advert
Advert

KİTAPLA BULUŞUP, FİLM İZLEDİLER…

KİTAPLA BULUŞUP, FİLM İZLEDİLER…
Bu içerik 1589 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milli Eğitim Bakanlığı 2016 Yılı Öğretmen Haziran ve Eylül Seminerleri programı kapsamında ilçemizde 20 Haziran tarihinde başlatılan eğitim çalışmaları devam ediyor…

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Hizmet İçi Eğitim Birimi tarafından hazırlanan Mesleki Çalışma Programı kapsamında ilçemizde görev yapan 1500 öğretmen ve il dışından gelen 197 öğretmene Mesleki ve Kişisel Gelişim Etkinlikleri eğitimi veriliyor.

Geçtiğimiz hafta içerisinde okul binalarında gerçekleşen seminer eğitimlerinin ardından önceki gün Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Hizmet İçi Eğitim Birimi tarafından hazırlanan Mesleki Çalışma Programı kapsamında Mesleki ve Kişisel Gelişim Etkinlikleri verilmeye başlandı. Etkinliklerin 30 Haziran tarihlerine kadar saat 9 ile 13 arasında 8 salonda dönüşümlü olarak düzenleneceği belirtildi.

Seminerler…

Mesleki ve Kişisel Gelişim Etkinlikleri programı kapsamında önceki gün tüm gruplar 8 ayrı salonda Bilişim Teknolojisi Eğitimi aldı. Bu eğitimde, sosyal medya, Eba, Fatih Projesi ve bilinçli internet kullanımı hakkında seminerler düzenlendi. İletişim, Motivasyon ve Eğitimde Örnek Uygulamalar Etkinliği kapsamında öğretmenlere, öğrenci motivasyonu, kriz yönetimi, mangala ve zeka oyunları, montessori eğitimi verilmeye başlanıldı.

Kitapla buluşma, kitap seçme etkinliği, imza günü…

Etkinlikler kapsamında Dr. Mete Ersoy Ortaokulu Spor Salonu’nda “Kitapla Buluşma, Kitap Seçme” programı düzenlendi. Etkinliğe katılan öğretmenler sınıf kitaplığı ve kütüphane için kitap listesi oluşturma imkanı buldular.

Program kapsamında öğrenciler için gezilecek alanların tanıtılması amacıyla öğretmenlerin Uzunyuva Kazı Alanı’nı ve Milas Müzesi’ni de ziyaret etmeleri sağlandı.

Film izlediler…

Seminerler programın katılan yaklaşık 1700 öğretmen, yorumlama ve farkındalık oluşturma amacıyla Pomelon Alış Veriş Merkezi’nde bulunan sinemada “Ölü Ozanlar Derneği”, “Özgürlük Yazarları” ve “Koro” adlı filmleri de izleme imkanı buldular.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500