Advert
Advert
Advert

ÖZEL BİREYLERE ÖZEL ZİYARET…

ÖZEL BİREYLERE ÖZEL ZİYARET…
Bu içerik 1069 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Valisi Amir Çiçek Milas M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ve Şehit Adnan Ergen Umut Evini ziyaret ederek, özel bireylerin yaşam alanlarında incelemelerde bulundu…

Önceki gün akşam saatlerinde ilçemize gelen Muğla Valisi Amir Çiçek, eşi Hülya Çiçek, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan ve eşi Dilek Özfidan, Milas Kaymakamı Fuat Gürel ve eşi Özlem Aral Gürel, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu ve Eşi Zeliha Akkuzu, Milas İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Haluk Çamluk’un eşliğinde özel bireyleri ziyaret etti.

İlk olarak TKİ Lojmanlarında oluşturulan Şehit Adnan Ergen Umut Evini ziyaret eden Vali Çiçek ve beraberindekiler, Umut Evi’nde kalmakta olan engellilerle bir süre sohbet ederek, engellilerin iş ve uğraşı terapilerinde ürettikleri ürünleri inceledi.

Umut Evi ziyaretinin ardından M. Önol Karadeveci Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne geçen heyet merkezdeki engellilerin yaşam alanlarında incelemelerde bulundu.

Vali Amir Çiçek ve eşi Hülya Çiçek rehabilitasyon merkezi sakinleri tarafından yapılan el dokuma, ahşap boyama, el işi ürünleri ve ustalıkla çekilmiş fotoğrafları büyük bir ilgi ve beğeniyle inceledi.

Yapılan ziyaretin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Çiçek, rehabilitasyon merkezlerinin, özel bireylerin rehabilite edilerek yaşamlarını kolaylaştıran birimler olduğunu belirterek “Öncelikle kızlarımıza aile ortamında yaşamaları için başlarında anneleri ve bakıcıları ile birlikte müstakil bir yuvada yaşamalarını sağladık. Milas’ta böyle bir rehabilitasyon merkezinin olması ve güzel hizmetlerin sunulması bizleri mutlu ediyor. Devletimizin en önemli fonksiyonu bütün insanların engellisi, yaşlısı, genci, çocuğu herkesi sosyal devlet anlayışı ile devlet şemsiyesi altında yaşamlarını sürdürmelerini sağlamaktır” diye konuştu.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın en önemli hizmetlerinden birisinin de rehabilitasyon merkezleri olduğunu söyleyen Vali Çiçek “Biz bu rehabilitasyon merkezlerini daha iyi hale getirmek için projeler üretiyoruz. Bu kapsamda “Gülümse Çekiyorum” projesini uyguladık ve onlara birer fotoğraf makinesi verdik. Kendileri artık bizde fotoğrafçıyız, bizde fotoğraf çekebiliyoruz, bizde toplumda yer edinebiliriz kimliğini ve cesaretini kazandılar. Çeşitli sanatsal ve sportif faaliyetlerle hayatlarını daha iyi geçirmeleri konusunda imkânlarımıza seferber ediyoruz. Bizler devletin görevlileri olarak onları ziyaret ediyoruz ama vatandaşlarımızın da onları ziyaret ederek onları sevgi ve şefkatle kucaklaması gerekiyor” diyerek Vatandaşları Gönül Elçileri Projesi’ne destek olmaya davet etti.

Özel bireylere gerçekleştirilen ziyaret toplu hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500