Advert
Advert
Advert

FUARIMIZ ARTIK “ULUSLARARASI” STATÜ KAZANDI…

FUARIMIZ ARTIK “ULUSLARARASI” STATÜ KAZANDI…
Bu içerik 1763 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Expolink Fuarcılık tarafından 7 yıldan beri ilçemizde başarılı bir şekilde düzenlenen “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı” artık “Uluslararası” statü kazandı… Önümüzdeki yıl 2 -5 Mart tarihleri arasında TARİŞ Fuar Alanı’nda “Farmers Fair - Güney Ege 8. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı” adı ile düzenlenecek…

Expolink Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Erdoğan, yazılı bir açıklama yaparak, ilçemizde yedi yıldan beri Expolink Fuarcılık tarafından düzenlenen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın uluslararası statü kazandığını belirtti.

Açıklamasında fuarın uluslararası düzeye gelmesinde emeği geçenlere de teşekkür eden Erdoğan, “Fuarın bu seviyeye gelmesinde emeği geçen başta Muğla Valiliğimiz olmak üzere, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Milas Kaymakamlığı, Milas Belediye Başkanlığı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Milas Ziraat Odası, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, Milas TARİŞ Pamuk Kooperatifi, Muğla DSYB, Milas Süt Birliği, Muğla Arı Yetiştiricileri Birliği, diğer kamu kurum ve kuruluşları ile sivil tolum örgütleri, sponsor ve katılımcı firmalar ile vefakar ve cefakar çiftçilerimize destekleri ve katkıları için tarım sektörü adına şükranlarımızı sunuyoruz. Bu makamlarda daha önce görev yapmış olanlara da şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Fuar açılışları bazen kaosa dönüşmüştür…

Fuar alanına da yeniden dikkat çeken Erdoğan, fuarın gerçekleşmesi için gereken en önemli unsurun fuar alanı olduğunu belirterek, “Başından beri yılda bir defa düzenlenen fuar için TARİŞ Depolarını tahsis eden Milas TARİŞ Pamuk Kooperatif yönetimine bir kez daha teşekkür ediyoruz.  TARİŞ Depolarının fuar alanı haline getirilmesi kolay olmadı ve kolay olmuyor. Fuarın ilk fikri toplantısında Milas Belediye Başkanımız Sayın Muhammet Tokat tarafından verilen destek taahhüdü sayesinde bu organizasyon başlamıştır. TARİŞ Depolarının; iç temizliği, badanası, boyası, akan kısımlarının onarımı, elektrik ve kanalizasyon işleri, seyyar tuvaletler, alanın büyütülmesi ve güvenlik için yapılan kapamalar, çevre düzenlemesi, otopark ve yol çalışmaları, asfaltlama, fuar alanı totemi gibi birçok eksiklik ile Milas Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri, İtfaiye, Zabıta ve diğer birimleriyle verilen hizmet desteği ile burası her yıl fuar alanı haline getiriliyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık; siyasi çekişmelerin, ticari kaygı ve rekabetin, makam ve mevki hırsının üzerinde bir olgu olarak tutulmalıdır. Ancak; zaman zaman bazı siyasi figürler tarafından bu olgu siyasete alet edilmiş ve fuar açılışları bazen kaosa dönüşmüştür. Burada aklıselim konuşma yapan siyasetçilere de teşekkür ediyorum. Fuar açılışlarında siyaset yapılmaması gerekirken yapılmasına engel olunamadığı durumlar olur. Eğer bir kişi siyaset yapacaksa, o da partisince aday gösterilip seçildikten sonra Milas'ın Belediye Başkanı olmuş Sayın Muhammet Tokat olmalıydı. Ama yedi yıldır fuar için yapılanların dışında siyasi polemik yaratacak hiçbir konuşma yamamış olduğu gibi bazı siyasi figürlerin yarattığı hatalı konuşmaları düzeltmek durumunda kalmıştır. Son fuar açılışında toparlayıcı konuşma yapan ve Milas Belediye Başkanımızın fuar için verdiği destekleri takdir eden Muğla Milletvekilimiz Sayın Nihat Öztürk'e de teşekkür ediyoruz” dedi.

Firmamızın adını unutanlar ‘Milas Fuarcısı’ diye tanınır hale geldi…

Expolink Fuarcılık olarak; 2009 yılında Muğla tarım potansiyelini görerek tarım fuarı yapma düşüncesiyle dönemin Muğla Valisi Ahmet Altıparmak ile görüştüklerini ve Muğla’nın ilçelerinde incelemeler yaptıklarını ifade eden Erdoğan, “Böyle bir düşünceyi yerel yetkililerle görüştüğümüzde fuarın Milas ilçemizde gerçekleşebileceği kanaatine vardık. Bir ilçede fuar yapma riskini aldık ve TRT başta olmak üzere Milas ve fuarı birçok televizyonda ve ziyaret edilen fuarlarda tanıttık. Personelimin ve firmamızın adını unutanlar ‘Milas Fuarcısı’ diye seslendi ve Milas adını tanınır hale getirdik. O günden bu güne kadar Expolink Fuarcılık bünyesinde büyük bir özveri ile çalışan personelime de teşekkür ediyorum. Her siyasi görüşe aynı yakınlıkta, herkese samimi bir yaklaşımla, firmalara hizmet ve fiyatta farklı uygulama yapmadan, verdiğimiz sözü tutarak ama tutamayacağımız sözü de vermeyerek, yoğun emek harcayarak hep birlikte bu günlere ulaştık” dedi.

2018 yılında yeni fuar alanı çalışması…

“Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı”nın artık “Uluslararası” statü kazandığına dikkat çeken Erdoğan, “Şimdi uluslararası statüye çıkan fuarımız 2 - 5 Mart 2017 tarihleri arasında Farmers Fair - Güney Ege 8. Uluslararası Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı adı ile gerçekleşecek. Artık bu fuarın açılışında konuşma yapacakların; bu fuar için neler yatığını, kaç firmanın ekstra fuara katılımını sağladığını, mevcut alan için ne tür düzenleme yaptığını, uluslararası bir fuar için modern bir fuar alanı yapılması için neler yaptığını anlatmaları gerekecek. Belki gelecek fuara yetişmeyecek ama 2018 yılında yeni fuar alanı çalışması, projesi ve inşası gerekiyor. Kamunun, yerel yönetimlerin, sivil toplum örgütlerinin, büyük firma sahiplerinin, akil adamların, siyasetçilerin ve sorumluluk hisseden herkesin desteğini görmek istiyoruz. Bugüne kadar fuarlarımız için destek veren herkese saygılarımızı ve şükranlarımızı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500