Advert
Advert
Advert

“2016’DA NAZIM OLMAK” GECESİ YAPILDI…

“2016’DA NAZIM OLMAK” GECESİ YAPILDI…
Bu içerik 1591 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Geleneksel olarak her yıl Ören’de yapılan Nazım Hikmet Gecesi, bu yıl “2016’da Nazım Olmak” başlığıyla yapıldı... Milas Belediyesi, MİSAD ve Önder Gazetesi’nin işbirliği ile Abdullah Uyanıker’in koordinatörlüğünde yapılan gece, ünlü halk ozanı Sadık Gürbüz’ün sazı ve sesi ile ayrı bir renk kazandı…

25 Haziran Cumartesi akşamı saat 21:30’da başlayan gece, Nazım Hikmet’in hayatına dair kısa videoların gösterimiyle başlayarak vatandaşların seslendirdiği Nazım Hikmet şiirleriyle devam etti.

Daha sonra gecede kısa bir konuşma yapan Abdullah Uyanıker, Türkiye siyasal ve sosyal hayatının geçmiş yıllarındaki belli dönüm noktalarını hatırlatarak, Nazım Hikmet 2016’da sağ olsaydı, ülke ve dünya ölçeğinde süregiden bu olaylara nasıl tepki verirdi konusuna değindi.

Daha sonra, kürsüye davet edilen Belediye Başkanı Muhammet Tokat, büyük şairimizi her yıl güzel bir etkinlikle anıyor olmamızın önemine değindikten sonra, geceyi düzenleyenlere ve konuk sanatçımız Sadık Gürbüz’e teşekkürlerini ve güzel bir gece geçirilmesini diledi.

Kalabalık bir vatandaş topluluğunun izlediği gece, daha sonra Sadık Gürbüz ustanın, birbirinden güzel parçalarıyla devam etti. Bir bölümünde Nazım’ın şiirlerinden bestelenen ezgileri seslendiren Sadık Gürbüz, ikinci bölümde, halk müziğimizin çok güzel eserlerinin yer aldığı, güzel bir dinleti gerçekleştirdi.

Yaklaşık 1,5 saat sahnede hem kendi ve hem de başka sanatçıların bestelerini seslendiren Sadık Gürbüz, büyük alkışlar arasında konseri sonlardırdı ve katılımcıların birlikte fotoğraf çektirme isteklerini de geri çevirmedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500