Advert
Advert
Advert

RAMAZAN MÜNASEBETİYLE DENETİMLER SIKLAŞTIRILDI…

RAMAZAN MÜNASEBETİYLE DENETİMLER SIKLAŞTIRILDI…
Bu içerik 1851 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, Ramazan ayı münasebetiyle tüketimi artan gıda üretimi yapılan fırın ve pastaneleri denetledi.

İlimiz genelinde Büyükşehir Belediyesi’nin yetki ve sorumluluk alanında bulunan ekmek ve pide fırınları ile pastaneleri denetleyen Zabıta ekipleri, işyerlerinin genel temizliği, çalışanların hijyen eğitimi, ürünlerin üretim yerleri ve kullanılan ekipmanların uygunluğu, üretimde kullanılan ürünlerin son kullanma tarihleri ile ekmek ve pidelerin gramajlarını kontrol etti.

Muğla genelinde fırın ve pastanelerin denetimini yapan Zabıta ekipleri, denetimlerin ilerleyen günlerde artarak devam edeceğini belirtti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Şevket Gülen, düzenli aralıklarla gerçekleştirdikleri denetimleri Ramazan ayında sıklaştırdıklarını belirterek; “Zabıta ekiplerimiz Ramazan ayı dolayısıyla tüketimi artan gıda üretimi yapılan fırın ve pastanelerin denetimlerini yapıyor. Yapılan denetlemelerde işletmelere hijyen, gramaj, etiket ve satış noktalarının düzenlenmesi konusunda uyarılarda bulunuldu. Vatandaşlarımızın daha sağlık ve güvenli gıda tüketmeleri için denetimlerimiz artarak devam edecek” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500