Advert
Advert
Advert

OPERASYONLARIN ARDINDAN CEZA YAĞDI…

OPERASYONLARIN ARDINDAN CEZA YAĞDI…
Bu içerik 5655 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Milas Grup Amirliği’nin, Cumhuriyet Başsavcılığı ile 2015 ve 2016 yılları arasında kaçak sigara ve uyuşturucu ticareti yaptığı tespit edilen şahıslara yönelik yapmış olduğu birçok operasyonlar neticesinde gözaltına alınan ve adli makamlara sevk edilen yaklaşık 40 kişiye adli para cezası ve hapis cezası verildi…

2015 yılında Milas başta olmak üzere Manisa ve Gaziantep illerinde yapılan kaçak sigara operasyonu sonucunda birçok iş ve evde aramalar yapılmış, binlerce kaçak sigara ele geçirilmişti.

Operasyonlar neticesinde 17 şüpheli gözaltına alınmış ve 3 şüpheli tutuklanarak cezaevinde gönderilmişti. Devam eden yargılama sonucunda şüphelilerden bir kısmının 9 yıl hapis cezası ile 50 bin TL.’ye varan adli para cezası alırken, birçok şüpheli de 4 yıl ile 9 yıl arasında değişen hapis cezası ile cezalandırıldığı öğrenildi.

Yine KOM Milas Grup Amirliği’nin Cumhuriyet Başsavcılığı ile yaptığı uyuşturucu madde ile mücadele kapsamında 2015 ve 2016 yıllarında 10'a yakın operasyon yapılarak, operasyonlarda gözaltına alınan yaklaşık 20 şüpheli tutuklanarak yapılan yargılamaları sonucunda 8 yıl ile 15 yıl arasında değişen hapis cezası ile cezalandırıldı.

Son yapılan operasyonda ise bonzai, hap ve esrar sattığı tespit edilen, şuanda tutuklu olan bir şüphelinin de yapılan yargılama neticesinde 16 yıla yakın hapis cezası verildi.

Alınan bilgilere göre kaçak sigaradan ve uyuşturucu maddeden sağlanan birçok gelirin bölücü terör örgütüne kaynak olarak aktarıldığını belirten yetkililer, kaçak sigara, kaçak alkol ve uyuşturucu madde ile mücadelenin azim ve kararlılıkla devam edeceklerini belirttiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
hüseyin ozdemir     0000-00-00 Hayatımızın gercek garantisi dinamik emniyet teşkilatıdır cefakar polisler