Advert
Advert
Advert

MİLAS BELEDİYESİ’NDEN PARK ATAĞI…

MİLAS BELEDİYESİ’NDEN PARK ATAĞI…
Bu içerik 2759 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Beçin Mahallesi Kepez mevkiinde başlattığı park çalışmasını tamamladı.

Şimdiye kadar Milas merkez ve kırsal mahallelerde yaptıkları park ve yeşil alan çalışmaları ile göz dolduran Park ve Bahçeler Müdürlüğü şimdi de Beçin Mahallesi’ne yeni bir park, yazlık düğün salonu ve spor kompleksi kazandırdı.

Toplam 2214 m2 alanda başlatılan çalışma sonucunda Park içerisine büfe konularak halkın yararlanması sağlandı. 500 m2 alanda ise yazlık düğün salonu tasarlandı. Zemini kauçuk ile kaplanan alanda ise çocuklara yönelik oyun parkı oluşturuldu. Park içerisinde mahalle sakinlerinin sosyal aktivitelerini sağlaması amacıyla oturma grupları ve piknik masaları da yerleştirildi. Parkta yapısal peyzaj uygulamasının ardında da yeşil alan çalışması, ağaç dikimi, çimlendirme, ışıklandırma ve çöp kovaları montajı tamamlandı.

Yeni yapılan park içerisinde mahalle gençlerinin sportif faaliyetlerde bulunacağı alanlar da unutulmadı. İçerisinde basket ve voleybol sahasının yer aldığı alanın etrafı yürüyüş parkuru olarak düzenlenip çevresine ise spor aletleri monte edilecek.

Milas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yeni park alanları oluşturmanın yanında mevcut parkların bakım onarım ve boya işlerini de sürdürüyor. Parklarda ve cadde üzerinde bulunan yıpranmış bank ve çöp kovaları müdürlük ekiplerince boyanarak yeni hale getiriliyor.

Çalışmalar hakkında açıklama yapan Park ve Bahçeler Müdürü Mustafa Çoban; “Bir taraftan ilçemizin yeşil dokusunu güçlendirirken diğer taraftan yeni park alanları için çalışma yapıyoruz. İstiyoruz ki çocuklarımız kendilerine yakışan alanlarda oyun oynayabilsin, anneler ve babaları burada çocuklarını izlerken boş zamanlarında huzurlu, güvenli ve mutlu bir şekilde dinlensin. Parkların büyüklüğüne göre kamelyalar, spor alanları, fitness alanları, çocuk oyun grupları, basket sahaları ve futbol sahalarını dizayn ettik. Yaptığımız bu yeni parklarımız Milas halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500