Advert
Advert
Advert

2 KEZ MÜEBBET VE 25 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI…

2 KEZ MÜEBBET VE 25 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI…
Bu içerik 6615 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Mersin'de, ikisi de emekli işçi olan babası Fethi Korkmaz (57) ile annesi Ayla Korkmaz'ı (54) öldüren, Milas Devlet Hastanesi’nde görevli hemşire Seher Dadak (30), 2 kez müebbet ve 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Mersin 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde “Canavarca hisle veya eziyet çektirerek kasten öldürme ve yağma” suçlarından 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle hakkında dava açılan Seher Dadak, kaldığı Karataş Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda intihar etmek istedi.

Bu nedenle 22 Nisan'daki duruşmaya katılamazken, mahkeme heyeti de davayı erteledi.

Seher Dadak, dün karar duruşmasına çıktı. Duruşmada son sözü sorulan Seher Dadak, gözyaşları içinde anne ve babasını çok sevdiğini belirterek, “Çok vicdan azabı çekiyorum. İsteyerek öldürmedim. Ben kimseyi öldüremem. Onlar yaşasaydı beni kurtarırdı. Onlar da benim böyle bir şey yapmayacağımı söylerdi. Çok pişmanım” diye savunma yaptı.

Mahkeme heyeti, Seher Dadak’ı “kasten öldürme” suçundan 2 kez müebbet, “yağma” suçundan ise 25 yıl hapis cezasına çarptırdı ve genç kadın, jandarmalar arasında ağlayarak salondan çıktı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500