Advert
Advert
Advert

ULA GÖLETİ’NE YAPILAN ‘AKGEDİK’E NEDEN YAPILMASIN?

ULA GÖLETİ’NE YAPILAN ‘AKGEDİK’E NEDEN YAPILMASIN?
Bu içerik 7600 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Güney Ege Kalkınma Ajansı’na sunulan Ula Göleti Çevre Düzenlemesi, Bisiklet ve Yaya Yolu Projesi ile Ula Göleti’nin çehresi değişti… Milaslılar hemen hemen aynı şart ve koşulları taşıyan Akgedik Barajı’nın çehresinin ne zaman değişeceğini merakla bekliyor…

Ula Belediye Başkanlığı tarafından Güney Ege Kalkınma Ajansı’na sunulan, Büyükşehir yasası sonrası Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne devredilen, Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nca ihalesi yapılan Ula Göleti Çevre Düzenlemesi, Bisiklet ve Yaya Yolu Projesi kapsamında göleti çevreleyen toplam 3 bin 118 metre yol içerisinde, yaya ve bisiklet yolu, araç yolu, oturma bankları, pergoleler, 96 adet piknik masası, 500 metrekare oyun ve spor alanları, 6 bin metrekare otopark ve 4 adet tuvalet kabin çalışması yapılarak hizmete sunuldu.

Ormanlık alanda dahil edildi…

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, GEKA’dan alınan ve Büyükşehir Belediyesinin de katkıları ile Ula Göleti çevresinde çok güzel bir düzenleme yapıldığını belirtti. Başkan Gürün, gölet etrafında Orman Bakanlığı’na ait bir alanın alınması ile ilgili sorunun çözüldüğünü belirterek, “Orman Bakanlığı Müsteşar Yardımcımız İbrahim Çiftçi, gölet çevresindeki ormanlık alan ile ilgili Bakanlığın olumlu görüşünü bize ileti. Burada yapacağımız düzenlemeler ile bütün Muğla, özellikle platodaki hemşerilerimizin bir araya gelmesi, gölde çeşitli etkinliklerin yapılması, kano yarışları, balık avlama, bisiklet yarışı, atletizm yarışı ve piknik yapma gibi sosyal aktiviteler ile vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz” dedi.

Milaslılar da beklenti içerisinde…

İlçemizde tarımsal sulama amacıyla yapılan, 2009 yılında tamamlandıktan sonra geçtiğimiz yıl sulama kanallarının da yapılmasına başlanılan Akgedik Barajı, çevre ve doğa güzelliği, manzarası ve havası ile dikkat çekmeye devam ediyor.

Bu özelliklerinden dolayı Ula Göleti’nde yapılan çalışmaların benzerinin de ilçemizde yapılması umuduyla bekleyen Milaslılar aileleriyle birlikte hoşça vakit geçirebilecekleri mesire ve piknik alanlarının oluşturulmasını talep ediyor.

Bölgedeki güzelliğin, sakinliğin farkına varan kişilerce şuanda kullanılan Akgedik Barajı, DSİ ve yerel yönetimlerin yapacağı bazı yatırımlar ve düzenleme çalışmalarının ardından Milas’ın vazgeçilmez mekanları arasında yerini alma özelliğine sahip.

Milas’a çok da uzak olmayan bir mesafede yer alan, doğa içerisinde spor imkânı sunabilecek, restoran ve dinlenme alanları ile Milaslıların vazgeçilmez bir spor, dinlenme ve aktivasyon alanı haline gelebilecek Akgedik Barajı için de yetkililerin harekete geçmesi bekleniyor.

Benzer proje hazırlanıp, GEKA’dan destek alınabilir…

Ula Göleti ile hemen hemen hiçbir farkı olmayan Akgedik Barajı’nın çevresinin de değişmesi için yerel yöneticilerimizin, Ula Belediyesi yetkilileri gibi bir proje hazırlayıp destek alınabilmesi için GEKA’ya başvurulabileceğini belirten vatandaşlar, “İnşallah kısa süre içerisinde bölge değerlendirilerek Milaslıların hizmetine sunulur. Milas’ın gerçekten böyle bir mesire alanına ihtiyacı var. Bu ihtiyacı yerel yöneticilerin de biran önce fark edip, gerekli girişimlerde bulunmasını ümit ediyoruz” dediler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500