Advert
Advert
Advert

EKİNANBARI VE KEMİKLER PİS KOKU’DAN ŞİKAYETÇİ…

EKİNANBARI VE KEMİKLER PİS KOKU’DAN ŞİKAYETÇİ…
Bu içerik 6317 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Turizm sezonunun başlamasıyla birlikte Muğla’nın en önemli turizm bölgelerinden olan Bodrum yol güzergahındaki araç trafiği yoğunlaştı… Karayolunu kullanarak Bodrum’a ulaşmak isteyen vatandaşları doğal güzelliğin ve yeşilin birçok çeşidinin yanı sıra ne yazık ki Kemikler Mahallesi sınırları içerisindeki kötü kokular karşılıyor… Benzer bir konudan da Ekinanbarı Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlar da şikayetçi…

Dış politika yönetimindeki kötü gidişat, komşu ülkelerimizle olan sorunlar nedeniyle, bu yıl turizm sezonunda önemli derecede düşüş ön görülüyordu.

Turizm sezonunun başlamasıyla sahillerdeki boşluklar bu durumu gözler önüne de sermiş oldu.

Turizm sektöründe yaşanan bunca olumsuzluklara ne yazık ki yine çevreye olan duyarsızlıklarımızla katkıda bulunuyoruz.

Tatil yapmak amacıyla bu yıl da Bodrum’u tercih eden ve Bodrum’a ulaşmak için karayolunu seçen veya Milas Bodrum Havalimanı’na uçakla geldikten sonra servislerle Bodrum’a doğru yola çıkan yerli ve yabancı turistleri Milas Bodrum Karayolu’nun yaklaşık 23’üncü kilometresinde maalesef ilk karşılayan şey “kötü koku” oluyor.

Karayolu kenarında bulunan dere yatağından yükselen ve seyir halindeki araçların içerisine kadar dolan kokunun nedeni ise henüz belli değil. Çevrede bulunanların bazıları balık fabrikası tarafından, bazıları ise yine bölgede yer alan bir çamaşırhaneden dereye pis su salındığını iddia etti.

Havaların ısınmasıyla etkisini daha da artıran kokuya neden olduğu iddia edilen pis sular dere yatağından geçerek, Milas - Bodrum karayolunun 25’inci kilometresinde yer alan Boğaziçi Mahallesi sınırları içerisinde bulunan, Pelikan başta olmak üzere Boz Ördek, Yeşilbaş, Sakarca, Macar Ördeği, Sakarmeke, Balıkçıl, Flamingo, Kaz, Su Tavuğu gibi kuş türlerinin ev sahipliğini yaptığı, 2004 yılında Ulusal Sulak Alan Komisyonu tarafından koruma kapsamına alınan, her yıl 3 bin civarında Flamingo’ya ev sahipliği yapan, bölgeye gelen ziyaretçi kuşlarla birlikte 250'ye yakın kuş türünün yaşadığı Tuzla Sulak Alanı’na ulaşıyor.

Çevre felaketinin “kötü koku”dan da öteye gitmeden yetkililerin konuyu araştırarak, gerekli önlemleri alması gerekiyor.

Ekinanbarı’nda da benzer konu…

Öte yandan Ekinanbarı Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlarda benzer konudan rahatsız.

Mahalle sınırları içerisinde yer alan dere yatağından kanalizasyon kokusu geldiğini iddia eden mahalleli, konunun gece yarısından itibaren daha da etkili olduğunu belirttiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
sumru     2016-06-21 emek mah inci sok cocuk parkımız on senedir yapılcak nerdesinizcopluk oldu
suat     2016-06-21 koru sanayi yolundada pis bir koku var inanılır gibi değil dayanılmaz iğrenç koku bu