Advert
Advert
Advert

UÇAKLARIN BİRİ GÖREVE BAŞLADI…

UÇAKLARIN BİRİ GÖREVE BAŞLADI…
Bu içerik 3030 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Orman yangınlarına havadan müdahale edilebilmesi için Orman Genel Müdürlüğü tarafından kiralanan uçaklardan biri ilçemizde göreve başladı… Muğla’nın en büyük ormanlık arazisine sahip Milas’ta ve Bodrum’da 4 ay boyunca görev yapacak olan uçak yaz aylarında çıkabilecek yangınlara hızlı ve etkili bir şekilde müdahale edilebilmesini sağlayacak…

Milas ve Bodrum başta olmak üzere ege bölgesinde çıkabilecek yangınlara havadan müdahale edilmesi amacıyla Türk Hava Kurumu'ndan kiralanan Amfibik CL 215 tipi yangın söndürme uçağı mürettebatı ile birlikte Milas’ta konuşlandırıldı.

Milas’a gönderilen THK’ya ait uçakla ilgili bilgi aktaran Milas Orman İşletme Müdürü Tayfur Kazakoğlu, “15 Haziran’da göreve başlayan uçağımızın görev süresi Ekim ayı içerisinde sona erecek. 1 Temmuz’da ise ikinci bir uçağımız burada olacak. Uçaklarımız geçen yıl Milas ve Bodrum’da çok başarılı hizmetler vermişti. İnşallah bu yılda başarılı çalışmalara imza atacak. Yangınlara karşı hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Arazözlerimiz de belirlenen noktalara konuşlandırıldı. İnşallah bu yılı en az hasarla atlatacağız” dedi.

Amfibik CL 215 tipi yangın söndürme uçağının yangın çıkması durumunda 7 ile 10 dakika arasında havalanıp müdahalede bulunduğuna dikkat çeken Kazakoğlu, “Uçağımız 6 ton su kapasiteli. Denizden 12 saniyede 6 ton su alıyoruz” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500