Advert
Advert
Advert

İZCİLERDEN ÖREN’DE KAMP…

İZCİLERDEN ÖREN’DE KAMP…
Bu içerik 1887 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Gençlik Spor Kulübü İzcileri, Ören’de kulüp kampı gerçekleştirdi…

Milas Gençlik Spor Kulübü İzcilik Kulübü izcileri Kulüp Önderi Mehmet Bacaksız, izci liderleri Hafize Bacaksız ve Gülay Mutlu’nun gözetiminde Ören Yalı’da kamp gerçekleştirdi.

4, 5, 6, 7 ve 8’inci sınıf öğrencilerinden oluşan 37 izci gönüllüsünün katılımıyla Milas Belediyesi’nin kamp alanında gerçekleşen program kamp çadırlarının kurulmasıyla başladı.

Çamköy Sağlık Ocağı’ndan Dr. Şenay Sakal da izci gönüllüsü olarak öğrencilerin yanında yer aldı.

Milas Belediyesi yetkilileri ve personellerinin, Milas İlçe Jandarma Komutanlığı Ören ekibinin desteğiyle gerçekleşen kamp hakkında bilgi aktaran İzci Lideri Hafize Bacaksız, “Kamp süresi boyunca bizlere her türlü desteği sağlayan tüm kurum ve kuruluş yöneticileri ile personellerine teşekkür ediyoruz. İzci velilerimizin de önemli katkıları oldu. Onlara da teşekkürü borç biliyoruz. Kampa katılan çocuklarımızın bazıları ilk defa bireysel olarak evinden ayrılmış çocuklardı. Bu çocuklarımız da farklı bir deneyim yakalama fırsatı buldu. Hem yaşıtlarıyla gülüp eğlendi hem çok değerli bilgiler kazandı. Çocuklarımız bilgisayar, televizyon, telefon gibi araçlardan uzak durarak, kendine ve arkadaşlarına zaman ayırmış oldular” dedi.

Kamp süresi boyunca liderler ve izciler tarafından gece boyunca nöbet tutulduğunu da ifade eden Bacaksız, “Her izcimizin kendine güven duygusu gelişti. Bazı korkularını yenenler oldu. Çadır içerisinde tertip düzen öğrendiler. Kısacası izciliğin amacı iyi bir insan olabilmek hedefi için önemli bir çalışma gerçekleştirdik. Çalışmalarımıza katkıda bulunan herkese tekrar teşekkür ederiz. Bu çalışmalarımızı sürdürebilmemiz için yârdim ve destek bekliyoruz” dedi.

Bacaksız, izci kulübü çalışmalarına destek vermek isteyenlerin çadır yardımında bulunabileceklerini de söyledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500