Advert
Advert
Advert

ÖZDEMİR; ALIŞKANLIK HALİNE GETİRDİ…

ÖZDEMİR; ALIŞKANLIK HALİNE GETİRDİ…
Bu içerik 2364 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Cumhuriyet Halk Partisi Grup Sözcüsü Şakir Özdemir, meslektaşı ve AKP Grup Sözcüsü Gültekin Akça’nın Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik eleştirilerine karşılık yanıt verdi…

Muğla Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve CHP Grup Sözcüsü Şakir Özdemir; Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin ilçe belediyeleri, Büyükşehir meclisinin de bütün meclis üyeleri ile uyum içinde çalıştığını belirterek Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet karnesinin bir anket şirketine bağlı olarak değerlendirilemeyeceğini ifade ederek vatandaşların, muhtarların büyükşehir hizmetlerinden memnun olduklarını söyledi.

CHP Grup Sözcüsü Özdemir, AKP Grup Sözcüsü Gültekin Akça’nın eleştirilerine karşılık şu yanıtı verdi;

“Muğla Büyükşehir Belediyesi meclis üyemiz Sayın Gültekin Akça, her karne döneminde Büyükşehir’in karnesi zayıf açıklamasını alışkanlık haline getirdi. Ocak ayında da Büyükşehir’in 2015 karnesi zayıf açıklaması yapan Akça, bir anket şirketinin sonuçlarıyla Büyükşehir Belediyesi’ni eleştiriyor. Örnek verdiği ve ilk 10’da kendi partisinden 8 belediyenin olduğunu vurguluyor.

Ankette Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin birinci olması zaten anketin güvenilirliğini zedelese de vatandaşına hizmet götüren diğer belediyelerin de hakkını vermek gerekiyor. Muhalefette olan bir partinin belediyeleri olmalarına rağmen kaynaklardan iktidar partisi belediyeleri kadar yararlanamamalarına rağmen Cumhuriyet Halk Partili belediyeler sosyal belediyecilik anlayışı, halka dokunan hizmetleri ile vatandaşlarımız tarafından takdir edilmektedir.

İstanbul ve Kocaeli’den büyük yüzölçümüne sahip olmasına rağmen Muğla’da kısa zamanda olmayan bir belediyeyi kuran, 2014-2015 yıllarında Muğla’ya 247 Milyon, 2016 yılında da Muğla’ya 410 milyon yatırım yapacak olan Muğla Büyükşehir Belediyesi birçok alanda ortaya koyduğu hizmetler ve projelerle vatandaşlarından tam not almaktadır.

Muğla genelinde alt yapı ve içme suyu çalışmaları ile ulaşımda dönüşüm ve modern araçlarıyla, evde bakım, engelli plajı, kısa mola gibi sosyal belediyecilikte ilkleri, tarımda alım garantili üretim, Türkiye’nin en modern laboratuvarı, tohum desteği ile, çevreci projeleri katı atık, hafriyat alanları, denizden tekneler ile atık toplama hizmetleriyle, güvenli, modern yollar için çalışmaları ve spora, sporcuya verdiği desteklerle daha birçok alandaki yenilikçi hizmet ve projeleri ile Muğla Büyükşehir Belediyesi yeni büyükşehir olan belediyeler arasında örnek bir belediyedir ve diğer büyükşehir belediyelerine ulaşımda dönüşüm, imar planları konularında destek vermektedir. Bu açıklamaya sığdıramayacağımız Büyükşehir hizmetlerinden kısaca söz edecek olursak 2016 yılında 900 kilometre yolda sıcak asfalt ve sathi kaplama yapacak olan Büyükşehir Belediyemiz sadece bu hizmete 100 milyon bütçe ayırdı. Evde bakım hizmetlerinde 37 bin tıbbi müdahale rakamına ulaşan belediyemiz ayrıca 1330 mezarlığı bulunan Muğla’da 1196 mezarlıkta temizlik ve bakım çalışması yaptı. Hava yolu ile 41, karayolu ile il dışına 135, il içi olmak üzere toplamda 804 cenaze nakil hizmeti gerçekleştirdi. MUTTAŞ ile 835 bin vatandaşa hizmet veren Büyükşehir Belediyemiz, 3 milyon alım garantili çiçek üretti.

Meclis üyemiz, sıra arkadaşım, aynı zamanda meslektaşımın fikirleri, görüşleri bizim için değerlidir. Kendisi Muğla Büyükşehir Belediyesi meclisimizde en çok söz alan üyelerimizden de biridir. Bu fikirlerini, görüşlerini, Muğla için projelerini, eksik gördüğü hizmetleri meclisimizle paylaşmasını, Muğlamız için birlikte hizmet üretmek istediğimizi belirtmek isterim. Ayrıca meclisimizde her karar tartışılmakta katılımcı bir meclis çalışması yürütülmektedir.”

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500