Advert
Advert
Advert

‘YENİDEN’ TADİLAT BAŞLIYOR…

‘YENİDEN’ TADİLAT BAŞLIYOR…
Bu içerik 3860 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Birçok kamu birimini bünyesinde barındıran “Hükümet Konağı”nda önümüzdeki günlerde tadilat yapılması planlanıyor… Binanın güçlendirilmesi için başlatılacak olan tadilat dolayısıyla binada bulunan Milas Kaymakamlığı dahil diğer kurumların şimdiden kendisine geçici olarak hizmet binası aradığı öğrenildi…

1980 yılında Atapark’ın hemen yanı başında inşa edilen, zaman zaman tadilat işlemi gören Hükümet Konağı Binası’nın güçlendirilmesi amacıyla önümüzdeki günlerde yeniden tadilat yapılacağı öğrenildi.

Milas Kaymakamlığı ve Kaymakamlığa bağlı birimlerin, Milas Turizm Danışma Bürosu’nun, Milas Kadastro Müdürlüğü’nün, Milas Tapu Müdürlüğü’nün, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, Milas Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın, Milas Nüfus Müdürlüğü’nün, Milas Mal Müdürlüğü’nün, Milli Emlak Müdürlüğü’nün hizmet verdiği Milas Hükümet Konağı’na asansör yapılması için başlatılan girişimlerin ardından, binanın öncelikle güçlendirilmesi gerektiği üzerine tadilat kararı alındı. Bu kararın ardından Kaymakamlık dahil diğer tüm birim ve müdürlükler şuanda geçici olarak hizmet verebilmek için kendilerine yer bakmaya başladılar.

2007 yılında da ek bina yapılmıştı…

Hükümet Konağı’nın yetersiz gelmesi, bazı kamu kurumlarının dışarıdan kiralanan binalarda faaliyet göstermesi üzerine, yeni bina arayışına girilmiş, mevcut Hükümet Konağı’na ek olarak bina yapılması için 2007 yılı başında dönemin Milas Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, Milas Malmüdürü Mehmet Çoban, Tapu Sicil Müdürü Demircan Koç, Kadastro Müdürü Şerif Arslan ve Milas Mimarlar Odası Başkanı Tevfik Demir’den oluşan bir komisyon oluşturulmuştu.

Oluşturulan bu komisyon tarafından devletten hiçbir yardım alınmadan tamamen yerel imkanlarla mevcut bina kadar ek bir bina yapılmış ve mevcut Hükümet Konağı’da tamirat yapılarak çağdaş ve modern bir görünüme kavuşturulmuştu.

Yeni tadilat görmüşlerdi…

Gündeme gelen güçlendirme çalışmaları tepkilere de neden olmuş durumda.

Bilindiği gibi kısa süre önce Hükümet Konağı’nın koridorları ve merdivenlerinde tadilat çalışmaları yapılmıştı. Ayrıca binada hizmet veren Tapu Müdürlüğü ile Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde de yine önemli derecede tadilat çalışması yapılarak yeni görünüme kavuşturulmuştu.

Önümüzdeki günlerde başlatılması planlanan güçlendirme çalışmaları sonucunda, daha önce yapılan bakım ve onarım çalışmalarının zarar göreceği aşikar.

Her geçen gün büyüyen ve nüfusu hızla artan ilçemiz için her alanda artık geçici değil, kalıcı çözümler gündeme getirilmeli.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ertugrul     0000-00-00 Milas halki mustehak bu ise bu zihniyet degismeliii