Advert
Advert
Advert

İLÇEMİZDE 20 BİN 944 ÖĞRENCİ İÇİN TATİL BAŞLADI…

İLÇEMİZDE 20 BİN 944 ÖĞRENCİ İÇİN TATİL BAŞLADI…
Bu içerik 1419 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

2015 - 2016 eğitim öğretim dönemi ülkemiz genelinde düzenlenen karne törenleriyle sona erdi… İlçemizde karne etkinliği Dr. Mete Ersoy İlk ve Ortaokulu’nda gerçekleşti…

2015 - 2016 eğitim öğretim dönemi sona erdi. İlçemizde bulunan 132 devlet 16 özel okulda eğitim öğretim gören 20 bin 944 öğrenci dün karne sevinci yaşadılar.

İlçemiz merkezinde ise Dr. Mete Ersoy İlk ve Ortaokulu’nda Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü Şaban Karakoç, Şube Müdürleri Akın Coşkun ve Suna Ağdağ katılımıyla karne töreni düzenlendi.

İlk olarak Dr. Mete Ersoy Ortaokulu öğrencilerini ziyaret eden Kaymakam Gürel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Karakoç ve Şube Müdürleri Coşkun ile Ağdağ, öğrencilere karnelerini ve başarı belgelerini verdiler.

Öğrencilere karnelerini verdikten sonra başarılar dileyerek bazı önerilerde bulunan Kaymakam Gürel, “Bugün okulun son günü. Çok yoğun bir çalışma dönemi geçirdiniz. Son sınıflar seneye yeni yeni okullarda eğitim öğretimlerine devam edecekler. Karnelerimiz bizim yıllık değerlendirmemiz. İnşallah bu karnemizdeki notları iyi değerlendirip, tespitlerimizi doğru yapıp, yolumuza ona göre devam edeceğiz. Sizlerin başarısı ailelerinizi ve öğretmenlerinizi de mutlu edecektir. Sizlere bundan sonraki eğitim yaşamınızda başarılar diliyorum” dedi.

Öğrencilere tatil önerilerinde de bulunan Kaymakam Gürel, “uzun bir eğitim dönemi geçirdiniz, yoruldunuz. Uzun bir tatil dönemi de sizleri bekliyor. Bu zamanı televizyon, bilgisayar ve akıllı telefon başında değil, bol bol kitap okuyarak ve sokaklarda arkadaşlarınızla oyunlar oynayarak geçirin” dedi.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü Karakoç ise başarılı öğrencileri tebrik ederek, daha da başarılı olmaları temennisinde bulundu.

Kaymakam Gürel ve beraberinde bulunanlar daha sonra Dr. Mete Ersoy İlkokulu ve anaokulu öğrencilerini ziyaret ederek, karnelerini ve başarı belgelerini teslim ettiler.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500