Advert
Advert
Advert

THK FİTRE VE ZEKATLARI BEKLİYOR…

THK FİTRE VE ZEKATLARI BEKLİYOR…
Bu içerik 1405 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Türk Hava Kurumu Milas Şube Başkanı Ahmet Faik Demirkol, Ramazan ayı içerisinde vatandaşlardan fitre zekatlarla THK’ya bağışlamalarını beklediklerini söyledi…

THK Milas Şubesi Başkanı Ahmet Faik Demirkol tarafından, THK Binası’nda basın açıklaması gerçekleştirildi.

Ramazan ayı dolayısıyla toplanılacak olan fitre ve zekatlarla ilgili bilgilendirmede bulunan Başkan Demirkol, “Tüm Milaslıların Ramazan ayını kutluyorum. Hem hayırsever hem de Atatürk’ün kurduğu THK’nu seven, sahiplenen Milaslılar geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da fitre ve zekat çalışmalarımıza gönülden destek verecektir. Fitre ve zekat bağışında bulunmak isteyen hayırsever Milaslılarımız bu bağışları isterlerse mahalle muhtarları ile isterlerse bizzat kurumumuza gelerek gerçekleştirebilirler” dedi.

Fitre ve zekatların nerelerde kullanılacağına ilişkin de bilgiler aktaran Ahmet Faik Demirkol, “16 Şubat 1925 tarihinde Türk Tayyare Cemiyeti adıla Ulu Önder Atatürk’ün kurduğu, Türk Hava Kurumu şimdilerde, Türk Hava Kurumu Üniversitesi, THK Uçuş Akademisi, Gökçen Havacılık, Eskişehir, İzmir, Antalya, Erzincan ve Sinop’ta bulunan Havacılık Eğitim Merkezleri Türkiye’nin dört bir yanında faaliyet gösteren 400’ü aşkın şubesiyle gökyüzünde sürekli kanat çırpan kocaman bir aile oldu. Türk Hava Kurumu topladığı fitre ve zekatlarla, havacılık gibi pahalı ancak ülkemiz için çok önemli bir faalietin devamlılığını sağlayabilmek için kullanılıyor” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500