Advert
Advert
Advert

MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK’TEN MAHALLELİYE DESTEK…

MİLLETVEKİLİ ÖZTÜRK’TEN MAHALLELİYE DESTEK…
Bu içerik 2551 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Mumcular Mahallesi, Akdam Mevkiinde, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 7 bin ağaç kesilerek yapılması planlanan katı atık depolama tesisine karşı çıkan mahalleliler yaklaşık 1 aydır bölgede nöbet tutuyorlar… Tesise karşı çıkan gruba destek veren AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, çevrecilere sert tepki gösterdi… AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk; “Bu zamana kadar birçok eyleme şahit olduk. 3-5 ağaç kesildiği için birçok eylem yaşandı. 7 bin tane ağaç kesilirken tek laf etmeyen çevreci dernekleri, hepsi şov yapıyor. 7 bin ağaç kesilerek, tesis yapılmaya çalışılıyor. Kesilecek ağaçlar işaretlenmiş ve ağaçların kesiminin yapılması için yazı yazılmış” dedi…

Mumcular Mahallesi’nde yapılması planlanan katı atık depolama tesisine karşı çıkan bir grup mahalleli alanda toplanarak projeye tepki gösterdi.

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Mumcular Mahallesi'ndeki Akdam Mevkiinde, Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından yaklaşık 7 bin ağaç kesilerek yapılması planlanan tesise karşı çıkan gruba destek vermek amacıyla yeniden bölgeye geldi.

Daha önce bir kez bölgede incelemede bulunan Öztürk, AK Parti İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp ve bölge halkıyla birlikte çam ağaçlarının bulunduğu alanda inceleme yaptı.

İncelemenin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Öztürk, katı atık depolama tesislerine karşı olmadıklarını belirterek, “Vatandaşlarımın burayla ilgili hassasiyet gösterdiğini biliyoruz. Biz de buna elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyoruz. Burası doğa harikası bir alan. Biz çöp depolama tesislerine karşı değiliz, yapılacak alana karşıyız” dedi.

3-5 Ağaç Kesilince Eylem Yapan Çevreciler Nerde…

Bölge halkının doğasının ve çevresinin tahrip edilmemesi konusunda hassas davrandığını anlatan Öztürk, şunları kaydetti;

“Bu zamana kadar birçok eyleme şahit olduk. 3-5 ağaç kesildiği için birçok eylem yaşandı. Mevzu burası olunca yaklaşık bir aydan bu yana izliyorum, ancak kimse bu tarafa sahip çıkmadı. Burayla ilgili konuşmuyorlar. Burada 7 bin ağaç kesiliyor. Orman işletme müdürlüğümüz belirtilen sayıda çam ağacının kesileceğini söylüyor.”

Öztürk, daha önce projeyle ilgili bazı kişilerin kendisi hakkında asılsız iddialarda bulunduğunu, ancak yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığını da dile getirdi.

Kesilecek Ağaçlar İşaretlenmiş…

Bölgede yapılan araştırmalarda, tarihi kalıntılara da rastlanıldığına dikkati çeken Öztürk, “Burada bakanlığımız bir çalışma yaptı. Muğla Kültür Müdürlüğümüzün arkeolojik kalıntılar olduğu yönünde kararı var. Burada şimdi 7 bin ağaç kesilerek, tesis yapılmaya çalışılıyor. Kesilecek ağaçlar işaretlenmiş ve ağaçların kesiminin yapılması için yazı yazılmış. Biz gözlerimizle işaretlenmiş ağaçları gördük. Yaklaşık 14 milyon harcanacağı da söyleniyor” diye konuştu.

Öztürk, bölgede tesis yapıldığı taktirde, rüzgarla birlikte gelen kötü kokuların tüm bölgeye yayılacağını ve bu durumdan bölge halkının olumsuz yönde etkileneceğini de ifade etti.

Çevreci derneklerini de eleştiren Öztürk, “7 bin tane ağaç kesilirken tek laf etmeyen çevreci dernekleri, hepsi şov yapıyor. Biz şov yapmıyoruz. Çevreci derneklerin sırtını bir yere dayamaması lazım. Tamamen çevre hassasiyetiyle, doğa hassasiyetiyle ortaya çıkıp iki kelime etmesi lazım” açıklamasında bulundu.

Öte yandan açıklama sırasında kesilecek ağaçların yanına gelen onlarca bölge halkı da yapılacak tesise tepki göstererek bir süre ağaçların yanında bekledi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500