Advert
Advert
Advert

SÜT BİRLİĞİ ‘ÇİFTLİK EKİPMANLARI MERKEZİ’Nİ AÇTI…

SÜT BİRLİĞİ ‘ÇİFTLİK EKİPMANLARI MERKEZİ’Nİ AÇTI…
Bu içerik 2206 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Üyesine verdiği hizmetlere bir yenisini daha ekleyen Milas Süt Birliği, artık kaliteli çiftlik ürünlerini uygun fiyata süt üreticisi ile buluşturuyor…

Milas Süt Birliği tarafından, üreticilerin tarımsal faaliyetlerinde ihtiyacı olabilecek tüm ürün ve ürün gruplarının yer aldığı “Çiftlik Ekipmanları Merkezi” hizmete sunuldu. Milas merkezde açılan mağaza ile iki kişiye de iş olanağı sağlayan Süt Birliği, çalışan sayısını 67’ye çıkartarak istihdama olan katkılarını da devam ettirmiş oldu.

Araç ve yaya trafiği açısından Milas’ın en hareketli noktalarından olan, Hacıilyas Mahallesi Gümüşkesen Caddesi’nde hizmete sunulan mağaza, araçlarıyla alış - verişe gelen üreticilerin rahatlıkla giriş çıkış yapabilmeleri için gerekli tüm imkânları da sunmakta.

Buzağı bakım malzemeleri, buzağı besleme ürün ve katkı maddeleri, süt sağım makine – sistemleri, yedek parçaları, sığırların tırnak bakımı ve meme sağlığı koruyucu ürünleri ve ekipmanları, çiftlik ekipmanları ve ortam hijyen ürünleri ve aparatları, hayvan konforu ile ilgili diğer tüm malzeme ve ekipmanlar, hayvan besleme ürünleri ve katkı maddeleri, hayvancılık medikal ekipmanları, haşere kontrol ürünleri, tarım makinaları ve tarımsal hırdavat ürün gruplarından oluşan toplam 263 çeşit ürün ile hizmet veren Milas Süt Birliği Çiftlik Ekipmanları Mağazası, üreticilerin tüm ihtiyaçlarını aynı çatı altında, en kaliteli ürünleri, en uygun fiyata karşılayabilmelerini sağlamayı hedefliyor.

Birlik tarafından yapılan son yatırım ile ilgili açıklamalarda bulunan Birlik Başkanı Ali İhsan Gezgin; “Süt sektöründe bir durgunluk var. Milas Süt Birliği olarak, üreticimizin zor günler yaşadığı bu günlerde ticarette bir malı satarken değil alırken kazanırsın mantığı ile üreticilerimizin süt maliyetlerini nasıl aşağı çekeriz diye düşünerek hayvancılığın ve süt ve süt üretiminin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak daha ucuz ve daha kaliteli tarım marketimizi üyelerimizin hizmetine sunmuş bulunmaktayız. Dünyada olduğu gibi ülkemizde de üreticilerin organize olduğu, örgütlü olduğu bir yapı oluştuğunda zararına üretim değil, fırsata dönüşen kazançlı üretim olacağını düşünüyorum. Bu vesile ile yeni mağazamızın tüm üyelerimiz ve Milas’a hayırlı olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500