Advert
Advert
Advert

GAZETECİLERDEN, BAŞKAN GÜRÜN’E TEŞEKKÜR PLAKETİ…

GAZETECİLERDEN, BAŞKAN GÜRÜN’E TEŞEKKÜR PLAKETİ…
Bu içerik 1295 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu ve Bursa Gazeteciler Derneği Başkanı Nuri Kolaylı ve 6 şehrin Gazeteciler Derneği Başkanları Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret etti.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı, Bursa, Denizli, Konya, Aydın Afyon, Uşak, Fethiye ve Muğla Büyükşehir Gazeteciler Derneği Başkanları, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ü ziyaret ederek Muğla basınına ve gazetecilere verdiği desteklerden dolayı teşekkür plaketi verdiler.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu ve Bursa Gazeteciler Derneği Başkanı Nuri Kolaylı, Muğla’da gazeteciler olarak yapacakları toplantı öncesi kurumlara ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyledi ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’e basına ve basın çalışanlarına verdiği destekler için bir plaket sundu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, yerel ve yaygın basında çalışan basın emekçilerinin birçok sıkıntısı olduğunu, yaygın anlamda yayın yapan gazetelerin yerel haberlerle de okuyucularına ulaşması gerektiğini belirterek, “Ülkemizde yerel ve ulusal basınımızın birçok sıkıntısı var. Çağdaş ve demokratik ülkelerdeki gibi basınımızın doğru ve gerçekleri olduğu gibi yazabilmeleri gerekir. Ayrıca ulusal anlamda yayın yapan gazetelerin yerel haberlere de yer vermesi, vatandaşı bilgilendirmesi gerekir. Muğlamızda Fethiye’de gerçekleşen bir haberden Bodrum’daki vatandaşlarımızın da haberi olmalı ve birlikte sevinebilmeli, üzülebilmeliyiz. Vatandaşlarımızı yaptıkları doğru, tarafsız, gerçek haberlerle bilgilendiren gazetecilerimize mesleklerinde başarılar diliyor, ziyaretleri için dernek başkanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500