Advert
Advert
Advert

KEMAL KILIÇDAROĞLU YALNIZ DEĞİLDİR...

KEMAL KILIÇDAROĞLU YALNIZ DEĞİLDİR...
Bu içerik 2504 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

İstanbul’da düzenlenen şehit cenazesi törenine katılan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na kurşun verilmesi hareketiyle ilgili olarak CHP Milas İlçe Teşkilatı tarafından parti binasının bulunduğu Arastapark’ta basın açıklaması yapıldı… Açıklamada “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yalnız değildir. Tüm örgütümüzle her hal ve koşulda onun yanında yer alacağız. Biz bu baskı, provokasyon ve tehditlere pabuç bırakmayız. Feriştahı gelse inandığımız yoldan bizi döndüremez” denildi…

Basın açıklamasına eski dönem CHP Muğla Milletvekili Tolga Çandar, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Milas Belediye Başkan Yardımcıları Faik Karagöz ve Zeynep Mat, CHP’li belediye meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri katıldı.

CHP Milas İlçe Başkanı tarafından okunan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İstanbul’da polislerimize yapılan son terör saldırısı sonrasında, şehit polislerimiz için düzenlenen cenazede; sonradan AKP’li olduğu öğrenilen bir kişi tarafından; cenazeye katılan genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ölüm tehdidi içeren, mafya uygulaması olduğu söylenen ‘mermi eylemi’ gerçekleşmiştir.

Yalnızca bizim gibi geri bıraktırılmış ülkelerde yaşanabilecek bu türden ölüm tehdidi içeren çirkin saldırıyı kınıyor, lanetliyor ve protesto ediyoruz.

Bu saldırı sıradan bir saldırı değildir. Cumhuriyetimizin temel ilkelerine yönelik bir saldırı niteliğinde olduğunu düşündüğümüz bu elim saldırı ile sadece genel başkanımıza değil, Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy veren, demokrasiye, özgürlüğe inanan herkese; büyüğümüze, küçüğümüze, anamıza babamıza, atamıza, eşitliğe, adalete, özgürlüğe, demokrasiye, vicdana, ahlaka, aydınlığa, çağdaşlığa, yaşama biçimimize; yediğimize içtiğimize, giyimimize, oturmamıza, kalkmamıza, kısacası benliğimize karşı yapılmış saldırılardan birini daha yaşamış bulunmaktayız.

Ülkemizi yönetenlerin yanlış politikaları, bu saldırı ile teröre cesaret veren; açılım, çözüm süreci, İmralı, Kandil, Oslo görüşme süreçleri ile mezhepçi ve ırkçı yaklaşımları başarısızlıkla sonuçlanmıştır. 7 Haziran 2015 genel seçimlerinden sonra artan terör olaylarıyla çok sayıda polisimiz, askerimiz, çocuk ve sivil vatandaşlarımız yaşamlarını yitirmişlerdir.

On dört yıldan bu yana ülkeyi yönetemeyenler ekonomideki, dış politikadaki, iç politika ve her alandaki başarısızlıklarının faturasını, baskı, zulüm, tehdit, yalan ile özgürlükten, adaletten, ahlaktan, vicdandan, köylüden, işçiden, memur ve emekliden, esnaftan kısacası halktan yana tavır alan Cumhuriyet Halk Partisi ve genel başkanına çıkarılmaya çalışılmaktadır.

Herkesi mantık ve sağduyu çerçevesinde düşünmeye davet ediyoruz. Bir şehit cenazesinde ve bu ülkeyi yöneten en düzey yöneticileri gözleri önünde bir ana muhalefet partisi liderine önüne mermi atılmak suretiyle mafya vari ölüm tehdidi yapılmıştır. Bunun ne anlama geldiğini ve bizim nereye götürülmek istendiğimizi acaba yeterince kavrayabiliyor muyuz?

Biz nasıl bir rejimde yaşıyoruz? Bir ülkede ana muhalefet partisinin genel başkanının dahi can güvenliği yoksa vatandaşın hiç yoktur. Bu kaosun tek sorumlusu, ülkemizi 14 yıldır ortaçağ karanlığına mahkum eden, uluslararası yalnızlığa iten AKP hükümetleridir.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu yalnız değildir. Tüm örgütümüzle her hal ve koşulda onun yanında yer alacağız. Biz bu cumhuriyeti, çağdaş Türkiye’yi kuran partiyiz. Üstelik bunu içten ve dıştan gelen tüm zorluklara karşın başardık. Biz bu baskı, provokasyon ve tehditlere pabuç bırakmayız. Feriştahı gelse inandığımız yoldan bizi döndüremez.”

Okunan açıklama sırasında Arastapark’ta bulunan partililer “Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber, ya hiç birimiz”, “Susma sustukça sıra sana gelecek”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları attılar.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500