Advert
Advert
Advert

“SÜPER DADIM”DAN “SÜPER” GECE…

“SÜPER DADIM”DAN “SÜPER” GECE…
Bu içerik 5430 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Süper Dadım olarak bilinen Özel Milas Anaokulu, kendi sektöründe bir ilke imza attı... Birinci yılını tamamlayan Anaokulu, Atatürk Kültür Merkezi’nde (AMFİ Tiyatro) düzenlediği mezuniyet töreninde minikler, mezun olmalarını kep fırlatarak kutladılar... Geceye damgasını vuran ise, Gülşen Enginsu adlı minik öğrencinin, İstiklal Marşımızın 10 kıtasını ezbere okuması oldu…

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan mezuniyet törenini, okul öğretmenlerinden Gökçek Peker sunarken kurucu Nazlı Yıldız, geride bırakılan eğitim-öğretim yılında çocukların gelişimine katkıda bulunan, yıl boyunca her öğrenciyle tek tek ilgilenen öğretmenlerine teşekkür ederek konuşmasına başladı. Yıldız; “Geride bıraktığımız bu eğitim-öğretim yılında yavrularımızı geleceğe hazırlamak, Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesine taşınacak ülkemizde sorumlu birer birey olmalarını sağlamak adına özellikle öğretmenlerimiz büyük bir gayret gösterdiler. Sizlerin emaneti olan çocuklarımızın öğrenme ve paylaşma duygusunu geliştirme adına yoğun bir çaba gösterildi. Huzurlarınızda onlara bir kere daha teşekkür ediyorum. Gelecek yılın, bu yıldan çok daha verimli geçeceği inancını taşıyorum.

İlk yılın sonunda düzenlemiş olduğumuz bu geceye katılan siz değerli konuklarımıza da sonsuz teşekkürler ederken, kocaman yürekli bu minikleri elleriniz patlarcasına alkışlamanızı rica ediyorum” dedi.

Yapılan konuşmanın ardından; Yıldızlar Sınıfı Andımızı işaret diliyle anlatırken, Karıncılar Sınıfı ‘Bim Bam Bom’ adlı gösteriyi, Uğur Böcekleri Sınıfı ‘Cori Cori’ adlı Hint Dansını, Dans Öğretmeni Oğuzhan Bursalı ve öğrencileri tarafından ‘Street Jazz’ adlı dans gösterisi, Çalışkan Arılar Sınıfı ‘Ateş Böceği’ adlı gösteriyi, Karıncılar – Çalışkan Arılar ve Minik Eller Sınıfı ‘Bingo’ adlı İngilizce şarkıyı okudu.

Yıldızlar Sınıfı’ndan ‘Salsa Dans Gösterisi’, Minik Eller Sınıfı’ndan ‘Modern Dans Gösterisi’ Yıldızlar Sınıfı’ndan ‘IF YOU ARE HAPPY’ adlı İngilizce şarkının ardından Gülşen Enginsu adlı minik öğrenci, İstiklal Marşımızın 10 kıtasını ezbere okudu.

Büyük alkış alan gösterilerin ardından beş yaş üstü Uğur Böcekleri sınıf öğrencilerinin diploma törenine geçildi. Başta okul kurucusu Nazlı Yıldız, Okul Müdiresi Hatice Ece Yalçın olmak üzere tüm okul öğretmenleri, minik öğrencilere diplomalarını verdiler.

Sınıf Öğretmeni Dilek Turan, öğrencilerini kendi özçocuğu gibi gördüğüne vurgu yaparak; “Emanetinizi bir yılın sonunda gururla yeniden sizlere teslim ediyorum” dedi.

Minik mezunlar, Mezuniyet Kütüğü’ne kendi isimliklerini çakarken, Özel Milas Anaokulu’nun ilk mezunu olmalarının gurur ve mutluluğunu yaşadılar.

Düzenlenen gece, toplu fotoğraf çekimleriyle son buldu.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Süleyman ENGİNSU     0000-00-00 Tebrikler SÜPER DADIM ailesive bu gururu yaşattığı içinde kızım GÜLŞEN'e tekrar teşekkür ederim