Advert
Advert
Advert

VALİ ÇİÇEK, MİLAS’TA MESAİ YAPTI…

VALİ ÇİÇEK, MİLAS’TA MESAİ YAPTI…
Bu içerik 2236 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ilçemizde yaptırılan ve hemen hemen tamamlanmak üzere olan Gençlik Merkezi başta olmak üzere, yeni yapılan tenis kortları ve Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi’ni ziyaret etti…

Muğla Valisi Amir Çiçek, ilçemize gelerek bazı ziyaretlerde bulundu. İlk olarak Güllük Liman İşletmesi’ne giden Vali Çiçek, bölgede incelemelerde bulundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü Tesisler Dairesi Başkanlığı tarafından ihaleye çıkarılan, FEB Ada ve Can Ozan İnşaat Limited Şirketi adi ortaklığı geçtiğimiz yıl inşaat çalışmalarına başlanılan Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Şehir Stadyumu yanındaki Milas Gençlik Merkezi’ni gezdi.

Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Serkan Öçalmaz, Milas Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mustafa Ali Ünlüsoy, AKP Milas İlçe Başkanı Levent Akyer’in de eşlik ettiği ziyaret sırasında inşaat çalışmalarını yürüten firmanın şantiye şefi Gökhan Güneş Vali Çiçek’e merkez hakkında bilgiler aktardı. Merkezin % 99’unun tamamlandığını belirten Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Öçalmaz ise genel temizlik ve çevre düzenlemesinin ardından merkezin hizmete sunulacağını söyledi.

Bu saha ile üçüncü lige çıkılmaz…

Gençlik Merkezi’nin ardından aynı bölgede yapılan tenis kortları ile Milas Şehir Stadyumu’nda inceleme yapan Vali Çiçek, sahanın bakımsız kaldığını belirterek, “Bu saha ile üçüncü lige çıkılmaz. Futbolcu bile burada sakatlanmaktan korkar. Biran önce gerekli çalışmalar yapılmalı” dedi.

Güreşçilerle buluştu…

Vali Çiçek’in son ziyaret noktası ise Mehmet Güçlü Güreş Eğitim Merkezi oldu. Merkez Müdürü Bünyamin Emik ve personeller tarafından kapıda karşılanan Vali Çiçek, burada yatılı olarak eğitim gören güreşçilerle biraya geldi.

Güreş Eğitim Merkezi ve çalışmaları hakkında Vali Çiçek’e bilgi aktaran Merkez Müdürü Emik “Şuanda 42 tane yatılı sporcumuz var. Bu sporcularımız da düzenlenen sınavlarla buralara gelmeyi hak ediyorlar” dedi.

Güreşçi öğrencilerle sohbet eden ve fotoğraf çektiren Vali Çiçek “İnşallah bu arkadaşlarımız birçok milli müsabakada ülkemizi başarıyla temsil edecekler” dedi.

Güreş Eğitim Merkezi’nden ayrılmadan önce ilçemizdeki gezi ve inceleme ziyaretleri hakkında değerlendirmede bulunan Vali Çiçek, şunları söyledi:

“Bugün Milas’taki kavşak ve bölünmüş yol çalışmalarını yerinde inceledik. En önemlisi ise gençlerimizin yetiştirilmesini sağlayacak olan spor tesislerimizi ziyaret ettik. Türkiye’nin en önemli sporcularını yetiştirebilecek alt yapılar oluşturuluyor. Gençlik Merkezimiz, gençlerimizin her türlü ihtiyacı doğrultusunda düşünülmüş ve inşa edilmiş. Kısa bir süre sonra Milaslı gençler bu çatı altında bir araya gelerek her türlü yeteneğini ortaya koyup, çevresine de bir şeyler kazandıracak.

Muğla Gençlik Hizmetleri Müdürlüğümüz ilimiz için bir hedef koydu. Bu hedef doğrultusunda Muğla Merkez ve tüm ilçelerinde çalışmalar yapılarak yeni spor alanları oluşturuluyor. Bugün stadyumumu da gezdik. Pekiyi durumda değildi. İnşallah bu saha Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü personellerinin çalışmalarıyla bölgemiz için önemli bir saha haline getirilecek. Belki ışıklandırmasını da yapacağız. Bu çalışmalar çok uzun vadeli de olmayacak. Birleştirici, paylaşımcı, dayanışma içerisinde güçlü bir gençlik yetiştirmek için alt yapı çalışmaları yapılıyor.

Daha önce çok iyi güreşçiler Milas’tan yetişmişti. Buradaki çocuklar onların torunları. İnşallah bu çocuklarımız da ilerde çok iyi başarı elde edecekler. Bu tesisinde eksikleri çok fazla yok. Tüm yöneticilerine teşekkür ediyoruz. Daha da iyi olmaları için imkanlar sağlanacak.

Kapalı spor salonumuza da gidecektik ama bugün erteledik. Fakat mevcut halini biliyorum. İnşallah buraya da kısa sürede bin kişilik bir spor salonu yapılacak. Modern teknolojili spor salonları yapmaya çalışıyoruz. Muğla Menteş’de 3 bin 500 kişilik örnek bir salon yaptık. Her türlü müsabaka bu salonda oynandı. Salonları sadece yapmak için yaptırmıyoruz en iyi şekilde hizmet vermesi doğrultusunda projelendiriyoruz. İnşallah Milas’taki salonumuzda bir yılda tamamlanacak. Milas için bir sahaya daha ihtiyaç olduğu ifade edildi. Bu sahayı da Milas’a kazandırmaya çalışacağız.

Bunlar yeterli değil tabi. Okulların da ihtiyaçları var. Spor tesisleri okullarda da yapılması için girişimlerimiz var. Milas, geçmiş yıllara göre şimdi daha iyi durumda. Bu salonlar, sahalar artık boş kalmayacak. Buralar artık gençlerle, sporcularla güzelleşmeli. Boş gençlik topluma yararlı olmayan, her türlü alana yönelebilecek gençliktir.”

Sen çık ne yaparsan yap demek yanlış…

Milas Şehir Stadyumu’nun bulunduğu bölgede yer alan barakaların da kaldırılacağını ve bölgenin yeniden düzenleneceğini de söyleyen Vali Çiçek, “buralarda kalan sporcularımıza da mutlaka yer ayarlamamız gerekiyor. Onlara ‘sen çık ne yaparsan yap’ demek de yanlış olur. Barakalar kaldırılacak ama o sporcularımıza da yer temininde yardımcı olunacak” dedi.

Vali Çiçek, yaptığı açıklamanın ardından ilçemizden ayrıldı.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500