Advert
Advert
Advert

KADINLARIN EL EMEĞİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI…

KADINLARIN EL EMEĞİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI…
Bu içerik 1994 kez okundu.
Advert
Haberin galerisi için tıklayın!

Milas Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Milas Belediyesi işbirliği ile Güllük Kültür Sanat Merkezinde açılan kursa katılan kursiyerler el emeği göz nuru eserlerini açtıkları sergiyle görücüye çıkardılar.

Milas Halk Eğitim Müdürlüğünce Milas Belediyesi tarafından tahsis edilen Güllük Kültür merkezinde açılan Ekim - Haziran dönemi arası 280 saatlik kursu tamamlayan kursiyerler yaptıkları eserler için sergi açtılar. Milas Kaymakamı Fuat Gürel ve Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat’ın katılımıyla açılan sergi 12 Haziran Pazar gününe kadar açık kalacak.

Kursiyerlerin yıl boyunca büyük emek harcayarak yaptıkları kâğıt rölyef, ahşap boyama ve el işi ürünlerinin beğeniye sunulduğu sergi açılışına katılım da yoğun oldu.

Sergi açılışında bir konuşma yapan Milas Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Mat; “Kursa katılan kadınlarımız yıl boyunca yaptıkları eserleri Güllük’te çok yakında kuracağımız ‘Hanım Eli Pazarı’nda sergileyip satış yapma şansı bulacaklar. Böylelikle emeklerinin karşılığını alıp aile ekonomisine katkı sağlamış olacaklar” dedi.

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500